رهنمودهای استاد فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی| دانای اُرُدیستهای جهان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
معرفی سایت

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
»  10 Motivational and Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani - Life and Success
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:12 pm من طرف serendipiti

»  5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:11 pm من طرف serendipiti

» 6 Mind-Blowing Quotes By The The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:10 pm من طرف serendipiti

»  The Famous Quotes - Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:45 am من طرف mehran

»  Beautiful Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes To Achieve Peace in Your Life
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:44 am من طرف mehran

»  Uncommon Quotes from Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Can Change Your Life
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:42 am من طرف mehran

»  35 Inspirational Quotes On Patience by Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:41 am من طرف mehran

»  46 Inspirational Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Portray The Positive Aspects Of Life
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:40 am من طرف mehran

»  68 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That Will Help You When The Spirit Is Willing But The Flesh Is Weak
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:39 am من طرف mehran

» 22 Notable Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Might Reorient Your Line Of Thought
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:10 pm من طرف mehran

»  46 Thought-Provoking The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes You Must Know
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:09 pm من طرف mehran

»  35 Powerful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes & Life Lessons To Stay Ahead
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:08 pm من طرف mehran

»  66 Enlightening quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Broaden Your Worldview
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:07 pm من طرف mehran

»  48 Enlightening Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani For A Better World
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  43 Inspiring Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Serve As Food For Thought
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  6 Insightful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That You Must Share
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:50 am من طرف mehran

»  27 Thought-Provoking Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani On Children, Learning And Psychology
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:49 am من طرف mehran

»  78 Great Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani, The Author Of The Red Book
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:48 am من طرف mehran

»  50 TIMELESS Philosophical Quotes By Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:38 am من طرف mehran

»  7 inspirational quotes of Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:36 am من طرف mehran

كساني كه Online هستند
در مجموع 8 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 8 مهمان :: 1 روبوت الفهرسة في محركات البحث

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 49 و در تاريخ الثلاثاء فبراير 13, 2024 3:21 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
شکوفه
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Vote_rcapپند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Voting_barپند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Vote_lcap 
serendipiti
پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Vote_rcapپند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Voting_barپند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Vote_lcap 
mehran
farimah
raazi
hadi
nahid
امیر
donia
سروناز

پند و اندرزهای کوتاه

5 مشترك

صفحه 3 از 13 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  الصفحة التالية

پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Empty پند و اندرزهای کوتاه

پست من طرف farimah الخميس أبريل 09, 2009 2:12 pm

تذكير بمساهمة فاتح الموضوع :

پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 75cea3c54a710c6371e7705a198fafc2

انتخاب هاي شما همگي از سر عشق خواهند بود . باربارا دي آنجليس

پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 0_-_orod691

شاگرداني که بدون نوآوري ! همواره سخن استاد خويش را تکرار مي کنند هيچگاه براي خود و استادشان فر و شکوهي ، ارمغان نمي آورند . ارد بزرگ

پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 6718_aboalisina

تجربه بالاتر از علم است . ابوعلي سينا
farimah
farimah

الدلو
الحصان
شمع های روشن : 275
جایگاه : 164724
شهرت : 29
زاد روز : 1990-01-27

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پند و اندرزهای کوتاه - صفحة 3 Empty رد: پند و اندرزهای کوتاه

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:46 am

حقيقت مانند آب دريا است چون نمک آب دريا زياد است تشنگي را رفع نمي کند. اگر حقيقت آدمي تحريف شود مثل آب شور دريا خواهد بود که تشنگي اش را رفع نخواهد کرد . فردريش نيچه

ما با مشکلات مي جنگيم تا آسايش بيابيم ، ولي وقتيکه آسايش يافتيم آن را غير قابل تحمل مي يابيم . هانري بروکس آدامز

ويرانه کاخ هاي برآزندگان هم ، هزاران گهواره اميد بر بستر خويش دارد . ارد بزرگ

من در زمان خودم با معدود افرادي مواجه شدم كه اشتياق شديدي به كار سخت داشتند. خوشبختانه همه آنها همكاران من بودند. بيل‌گلد

تن درست براي روان ، مهمانخانه ، و براي تن ناسالم بيمارستان است . بيگن

سياست بازان بدانند که فرمانروا هميشه به مردم بدهکار است . ارد بزرگ

آنچه را که با خوشي و لذت آموخته ايم ، هرگز فراموش نمي کنيم . سيسرون

آنكه كردار به سخاوت بيارايد و گفتار براستي در اين جهان نيك بخت است . بزرگمهر
hadi
hadi

شمع های روشن : 170
جایگاه : 165179
شهرت : 102

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:47 am

هر روز همان روز را زندگي کن و بدين سان تمامي عمر را زندگي کرده اي . نانسي سيمس

همواره آدميان دايره و چنبره بدي و پليدي را با دانش و انديشه برتر خويش بسته و بسته تر مي سازند . ارد بزرگ

شر با شر خاموش نمي شود چنان که آتش با آتش، بلکه شر را خير فرو مي نشاند و آتش را آب . لقمان

در آيين خرد در هر کاري انديشه بايد . بزرگمهر

رويش باغ سکوت ، در هنگامه خروش و همهمه ارزشش را نشان مي دهد . ارد بزرگ

حافظه آفريده اي هوس باز و مستبد است . هرگز نمي توانيد بگوييد که از کرانه درياي زندگي چه سنگريزه اي را بر مي گيرد و در گنجينه خود نگاه مي دارد ، يا کدام گل ناشناخته اي را از مزرعه مي چيند ، و به عنوان رمز انديشه هايي که در اعماق قرار گرفته اند و روزي اشک به چشم مي آورند حفظ مي کند . و با اين همه در اين شک ندارم که مهمترين چيزها آنها هستند که بهتر به ياد مي آيند . هنري وان رايک

درسهائي که بر زانوي مادر آموخته شده ، آموزش هايي که پدر داده ، همراه با داستانهاي شيريني که در کنار بخاري به گوش خورده ، يادگارهاي شيريني است که هرگز کاملاً از ياد نمي رود . لامنه

آنکه مي دزدد ، جز حق خويش چيزي نمي ستاند . اما اين ستاندن نفرين و خواري ابدي در پي دارد . ارد بزرگ
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:47 am

ما اغلب مدتها به درهايي که شادي را برما بسته است ، نگاه مي کنيم ولي هيچ گاه کسي را که برايمان درهاي شادي را مي گشايد نمي بينيم . برتون هيل

مال ومکنتي ندارم ، تنها سرمايه من روح شاد من است . هلن کلر

آنکه ديگران را ابزار پرش خويش مي سازد ، خيلي زود تنها خواهد ماند . ارد بزرگ

اگر اخمو و ترشرو باشيد هيچ کس تمايل همنشيني با شما را ندارد پس شاد باشيد و بر ديگران لبخند بزنيد تا شما را در جمعيت خود بپذيرند . هنري ميلر

اگر در اولين قدم موفقيت نصيب ما مي شد سعي و عمل ديگر معني نداشت . مترلينگ

اگر مي خواهيد خودتان شاد باشيد،اول ديگران را شاد کنيد . ويليام مکبث

آدمها را آنگونه بخواهيم که هستند نه آنگونه که مي خواهيم . ارد بزرگ

يکي از عظيم ترين اسرار عشق و محبت اين است که بياموزيد: چگونه آرمان ها و انديشه هاي ناهماهنگ را از ذهن خود بزدائيد و همواره آرزوهايي کنيد که صادقانه مي خواهيد نه آن چرا که فکر مي کنيد شايد بتوان بدست آوريد . کاترين پاندر
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:48 am

دانايان روشندل مي دانند که دوران زندگي دراز نيست ، تن آدمي از اين جهان است و روان از سراي ديگر . بزرگمهر

بيا...
همان گونه كه هستي بيا دير مكن...
گيسوان مواجت آشفته
فرق مويت پاشيده.
بيا دلگير مشو
بيا همان گونه كه هستي
بيا دير مكن
چمن ها را پايمال كرده به سرعت بيا.
اگر چه مرواريد هاي گردنبندت بيفتد و گم شود.
باز بيا و دلگير مشو
از كشتزارها بيا،
تندتر بيا...
ابرهايي كه آسمان را پوشيده است مي بيني
در طول رود كه در آن ديده مي شود.
دسته پرندگان وحشي در پروازند.
بادي كه از روي چمن ها مي گذرد و هر آن شدت مي گيرد باد آن را خاموش خواهد كرد
چه كسي مي تواند ترديد داشته باشد كه به ابروان و مژگانت سرمه نپاشيده اي
زيرا ديدگان طوفانيت از ابرهاي باراني هم سياه ترند
اگر هنوز حلقه ي گل بافته نشده، چه مانعي دارد؟
اگر زنجير طلايت هم بسته نشده آن هم بماند
آسمان از ابر آكنده است دير شده همان گونه كه هستي بيا...
بيا فقط بيا...(بخشي از نامه ي رابيندرانات تاگور به همسرش)

اگر مراقب سلامت خود نباشيد، مشكل است كه بتوانيد از عواطف خود بهره مند شويد . آنتوني رابينز

هيچ چيز به اندازه تمرکز انرژي روي تعداد محدودي از هدف ها به زندگي تان توان و نيروي بيشتر نمي دهد . نيدو کيوبين

نگارنده و سخنگويي که ديگران را کوچک و خوار مي نامد ، خود چيزي براي نمايش و بروز ندارد . ارد بزرگ

وقتي که پرکاهي به چشمتان مي رود ، آن را بيرون مي آوريد . وقتي عادتي بد وارد روح شما مي شود ، مي گوييد : سال ديگر معالجه اش مي کنيم . هوراس

سخاوت در زياد دادن نيست، در به موقع دادن است . لابروير

جهان همواره در حال دگرگوني و رشد است نبايد اين پويندگي را زشت دانست ، بايد همراه بود و سهمي از اين رشد را بر عهده داشت . ارد بزرگ
hadi
hadi

حرف کساني که مي گويند عشق بري از خودخواهي ست خنده دار است زيرا همه چيز طبق خواست قدرت ما است . فردريش نيچه

انسان بزرگتر از يک جهان و بزرگتر از مجموعه جهانهاست ، در اتحاد جان با تن رازي بيش از راز آفرينش جهان نهفته است . هنري گيلر

آدمي تنها زماني دربند رويدادهاي روزمره نخواهد شد که در انديشه ايي فراتر از آنها در حال پرواز باشد . ارد بزرگ

حسن شهرت و نام نيك بزرگترين سعادتهاست. شيللر

سعادت ديگران بخشي مهم از خوشبختي ماست. رنان

مسرات حقيقي در اثرازدواج بدست ميآيد . لويي پاستور

مردان بزرگ تاريخ سرنوشت ملتها را تعيين مي کنند . اشپنگلر

منتقدين پر حرف بجاي عملگرايان کم حرف هم سخن مي گويند . ارد بزرگ
hadi
hadi

انساني كه قادر به آفرينندگي نيست طالب نابود ساختن است . اريش فروم

کسي که آدم پيش رويش را آنگونه که هست نمي بيند خيلي زود به مرز جدايي مي رسد . ارد بزرگ

مرد آزاده پيوسته مي كوشد كه در گفتار آهسته و در كردار خود كردار خود تند و سريع باشد . كنفوسيوس

آزادي تلاش خردمندانه آدمي در جستجوي علت حادثه هاست . هربرت مارکوزه

آنکه درست سخن نمي گويد داناترين هم که باشد همگان بي سوادش مي پندارند . ارد بزرگ

وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود . نرمن وينسنت پيل

اگر در کارتان در حال پيشرفت نيستيد و بهتر نمي شويد ، پس داريد بدتر مي شويد . نت رايلي

هميشه آن که با شما هم آوا مي شود و سخن شما را بازگو مي کند نمي تواند هم انديش شما نيز باشد . ارد بزرگ
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:49 am

زيبارويي که مي داند زيبايي ماندني نيست پرستيدني ست. ارد بزرگ

آدم شجاع يکبار مي ميرد ولي ترسو هزار بار . الين چانک

حافظه پرونده تخيل و گنجينه عقل دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است . بازيل

پشتيباني از داشته ديگران ، پشتيباني از داشته خود ماست . ارد بزرگ

يا چنان نماي که هستي ، يا چنان باش که مي نمايي . بايزيد بسطامي

تمام دنياي پهناور را بگرديد ، دري بر روي آدم بي پول گشاده نخواهيد يافت . هانري استانتون

هم رنگ ديگر کسان شدن ، باور هيچ کدام از بزرگان نبوده است . ارد بزرگ

خرد ، آدمي را گرانبهاترين چيز است ، و خداوند خرد در هر دو جهان کامروا و سرافراز است . و اگر از خلعت خرد محروم بود دانش بجويد ، چه دانشور سرور سروران است . و اگر از آن هم بي بهره بود بايد دلير باشد و در ميدان نبرد بي باک باشد تا در نظر پادشاه گرامي ، و پيوسته شاد و فرمانروا باشد .و اگر اين نيز نداشت ديگر درخور زنده ماندن نيست ، و بهتر است که مرگ وي را دريابد . بزرگمهر
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:49 am

با مشکلات مي جنگيم که به آسايش برسيم ، وقتي به آسايش رسيديم آسايش را غير قابل تحمل مي دانيم .بروکس آدامز

خطر خوشبختي در اين است که آدمي در هنگام خوشبختي هر سرنوشتي را مي پذيرد و هرکسي را نيز . فردريش نيچه

ناراستي هايمان را بپذيريم چرا که بهانه آوردن ، دو چندان آنها را سنگين مي کند . ارد بزرگ

انسان هر چه بالاتر برود احتمال ديده شدن وصله ي شلوارش بيشتر مي شود. اديسون

انسان هنوز خارق العاده ترين كامپيوتر است . كندي

پيامد دانايي ، پذيرفتن بار ساماندهي ديگران است . ارد بزرگ

انسان هيچ وقت بيش تر از آن موقع خود را گول نميزند كه خيال ميكند ديگران را فريب داده است . لاروشفوكولد

بشر به خوشبختي خيلي زود عادت مي کند و چون خيلي زود عادت مي کند خيلي زود هم فراموش مي کند که خوشبخت است . آندره مصورا
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:50 am

آداب خوب و اخلاق ، دوستان قسم خورده اند و بزودي با يکديگر متحد مي شوند . بارتول

افراد دانا کوشش دارند خود را همرنگ محيط سازند ولي اشخاص ديوانه سعي مي کنند محيط را به رنگ خود در آورند ، به همين جهت تحولات و ترقيات اجتماع به دست ديوانگان بوده است . آندره مورا

کارمندان نابکار ، از دزدان و آشوبگران بيشتر به کشور آسيب مي رسانند. ارد بزرگ

پول مانند حس ششم است که بدون آن نمي توان از پنج حس ديگر به طور کامل استفاده کرد . بدون درآمد کافي نصف امکانات زندگي به روي ما مسدود خواهد شد . سامرست مرآم

جستجوي حقيقت ديوانگي مطلق است ، چه موقعيکه به حقيقت رسيديد ممکن نيست به کسي بگوييد و دشمن شما نشود . برنارد روسن پي ير

زماني دراز نگرانيم که چگونه زنده بمانيم، بعد خود را دل مشغول چگونه نمردن مي کنيم اين است تمايز هوشمندانه. فرويد

اگر مژده اي براي كسي داري ، در دادن آن عجله كن . مرياك

کاش گوش به تجربه ها بسپاريم آموختن تجربه ها مانع از رسيدن به خواري و زبوني است. ارد بزرگ
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:50 am

تا زنده هستيد دل خود را زنده و شاداب نگهداريد .فرصت براي دلتنگي ومرگ بسيار زياد است . اسکار وايلد

خود را براي پيشرفت مردم ارزاني دار تا مردم پشتيبان تو باشند . ارد بزرگ

شاداب بودن بالاترين خوبي ها وفضيلتي است که بسياري مي توانند به آن دست پيدا مي کنند و بسياري از نعمت آن يا محروم هستند يا خود را محروم مي کنند . اسکاتيش پروورپ

در زندگي وقتي کاري براي انجام يا چيزي براي عشق ورزيدن يا بارقه اي براي اميدوار بودن داشتيد ، آن گاه بدانيد فرد شادي خواهيد بود . ارسطو

اميد در درون کسي که هنوز راهي را براي خويش برنگزيده جاي نمي گيرد . ارد بزرگ

بزرگترين بدبختي آن است که طاقت کشيدن بار بدبختي را نداشته باشيم . باس

پادشاهان مردم دوست برگزيدگان پروردگارند . بزرگمهر

نخستين گام در راه پيروزي ، آموختن ادب است و نکو داشت ديگران . ارد بزرگ
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:51 am

روز هاي خوش براي کژانديش بسيار کوتاه و روز کيفر بسيار دراز . ارد بزرگ

خير و نبايد همگاني باشد وگرنه ديگر خير نيست زيرا چيزهاي همگاني ارزشي ندارند . فردريش نيچه

افرادي هستند که نور چشمي شانس و اقبالند و هر وقت سقوط مي کنند مانند گربه روي دو پا بر زمين مي نشينند . کولتون

فرودستان ، در بهترين هنگامه هم ، بهانه هاي فراوان ، براي انجام ندادن کار هاي خويش دارند . ارد بزرگ

حقيقتي از اين سراغ ندارم که انسان مي تواند با تلاش زندگي خود را متعالي سازد . تورئو

جاه طلبي شهوتي است که هرگز فرو نمي نشيند ، بلکه با لذتي که از آن فراهم مي شود پيوسته مشتعل تر و جنون آميز تر مي شود . اتومي

اگر آماده نباشيم ارزشمندترين زمان ها را نيز از دست خواهيم داد ، و کسي که آماده نيست بخت کمتري براي پيروزي خواهد داشت ، آمادگي يعني بروز بودن در هر حرفه و کاري . ارد بزرگ

بعضي ها هر کجا مي روند شادي آفرين مي شوند وبعضي ها هر کجا چنين افرادي قدم مي گذارند ، همواره دنباله روشان هستند . ماري تواين
hadi
hadi

در بين تمامي مردم تنها عقل است كه به عدالت تقسيم شده زيرا همه فكر مي‌كنند به اندازه كافي عاقلند. رنه دكارت

مدتها پيش آموختم كه نبايد با خوك كشتي گرفت، خيلي كثيف مي‌‌شوي و مهم‌تر آنكه خوك ار اين كار لذت مي‌برد . جورج برنارد شاو

خوارترين کارفرما کسي است که با ندادن و يا کم کردن دستمزد زير دست ، فرمانروايي مي کند . ارد بزرگ

خدا پنداريست ! اما چه کسي است که اين پندار را بياشامد و نميرد؟ . فردريش نيچه

ازدواج مثل اجراي نقشه جنگي است که اگر انسان يک مرتبه اشتباه نمايد کارش تمام شده و ديگر جبران آن به هيچ صورت نمي شود . بورنز

بد انديشان و بد کرداران خيلي زود در آتش افکار و کردار اشتباهشان خواهند سوخت . ارد بزرگ

فرزانگان سخن نمي گويند، بلکه با استعدادان سخن مي گويند و تهي مغزان بگومگو مي کنند. کونگ تين گان

تولد چيزي غير از آغاز مرگ نيست . ادوارد يانک
hadi
hadi

آدم بي مغز و پرگو چون آدم ولخرج و بي سرمايه است . پاسكال

دنيا اين قدر بزرگه که هر کسي واسه خودش يه جايي داره پس سعي کنيد به جاي اينکه جاي کسي رو بگيريدجاي خودتون رو پيدا کنيد . چارلي چاپلين

هيچ کس نمي تواند ما را بهتر از خودمان فريب دهد . گوته

آنقدر شكست مي‌خورم تا راه شكست دادن را بياموزم . پطر

آنگاه که نمي دانم چه مي گويم ، جز راستي چيزي بر زبانم جاري نيست . ارد بزرگ

پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي . مهاتما گاندي

شما ممكن است بتوانيد گلي را زير پا لگدمال كنيد، اما محال است بتوانيد عطر آنرا در فضا محو سازيد . ولتر

نادان هميشه از آز و فزون خواهي خويش خسته است . ارد بزرگ
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:52 am

خوشبختي شكل ظاهري ايمان است ،تا ايمان و اميد و سخت كوشي نباشد ،هيچ كاري را نمي توان انجام داد . هلن كلر

آرامش اگر هميشگي باشد سستي و پلشتي در پي دارد . ارد بزرگ

كسي كه داراي عزمي راسخ است ،جهان را مطابق ميل خويش عوض مي كند . گوته

فكر خوب معمار و آفريننده است . ديل كارنگي

پيش از آنکه ناراستي ها ، در درون ما دره ايي مهيب پديد آورند به راستي ها بانديشيم . ارد بزرگ

فكر نو بسيار ظريف و حساس است ،با يك ريشخند كوچك مي ميرد و كنايه اي كوچك آن را بسختي مجروح مي كند . هربرت اسپنسر

هرگاه بتوانيم از نيروي تخيل به همان اندازه استفاده كنيم كه از نيروي بصري استفاده مي كنيم هر كاري انجام پذير است . كارلايل

آنکه راستي نپويد گرفتار آميزش با اهريمن است ، فرزند اين آميزش فتنه است و شورش . ارد بزرگ
hadi
hadi

اگر به سخني که گفته ايد با تمام وجود پايبند هستيد، ديگر نيازي نيست براي آن پوزش بخواهيد . ارد بزرگ

داشتن پشتکار ، تفاوت ظريف بين شکست و کاميابي است. سارنف

تاريخ ، آئينه تمام نماي زندگي بشر است. کانت

براي نوشيدن شهد بهشت ، هموار نگاهت به راستي باشد و درستي . ارد بزرگ

اگر ما به معايب کوچک خود اعتراف مي کنيم براي آن است که به طرف خود بفهمانيم که از معايب بزرگتري بري هستيم . فنلون

دشوارترين کار آنست که وقتي روي زمين يخزده زمين خوردي ، برخيزي و خدا رو شکر کني. لرد باکلي

آنچه ناگزير و حتمي الوقوع است مرا خشمناک نمي کند. عشق به سرنوشت در اعماق دل من نهفته است . فردريش نيچه

هيچ گاه از راستي و درستي خويش آزرده مباش چون هميشه در انتهاي هر داستان تو برنده ايي ! . ارد بزرگ
hadi
hadi

شخص فقط مي تواند آن جنبه هايي را در ديگران بپذيرند که در خود مي پذيرد»
براي پذيرش آن حالت از خودتان که قبلا آن را طرد کرديد ، بايد رحم و عطوفت و درک داشته باشيد.
بايد داراي حس همدردي و همدلي باشيد تا بتوانيد بپذيريد که انسان هستيد و تمامي جنبه هاي بشر را چه خوب و چه بد در خود داريد.
هنگامي که دلتان را به روي خودتان بگشاييد متوجه خواهيد شد که باهمه چيز و همه کس همدرد و همدل هستيد. جيمز بالدرين

اگر فقط طلب عشق کني آنوقت نابالغ باقي خواهي ماند ، بچه باقي خواهي ماند . تا موقعي که بالغ نشوي و نتواني عشق را نثار کني ، هنوز از بچه گي در نيامده اي ... آچاريا

سازگاري با زيستگاه و تلاش براي بهتر شدن جايگاه کنوني ويژگي ناب آدمهاي پاک است . ارد بزرگ

لحظه اي که به کمال رسيدم و منور شدم ، تمام هستي کامل و منور شد . بودا

انسان عاقل هميشه از بدگوييهايي که از او مي‌شود استفاده مي‌کند . ژرژ بانه

اهل خرد و فرهنگ هميشه زنده اند . ارد بزرگ

اگر براي انجام کاري بزرگ ، زمان نداري .بهتر است بي درنگ آن را به ديگران بسپاري . فردوسي خردمند

اگر به موفقيت خود واقعا ايمان داشته باشيد حتما پيروز خواهيد شد. داويد شوارتز
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:53 am

هرچه فکر شما بزرگ باشد به همان اندازه بيشتر به افکار ديگران احترام مي گذاريد. پاسکال

انسان هوشمندي که به هوشمندي اش مي نازد، به زنداني مي ماند که به بزرگي زندانش مي بالد. سيمون ديل

پندارهاي پليد چاه هاي ژرفي ست که تشنه خردمندان است . ارد بزرگ

ذهن شما که آزاد باشد، هميشه براي هر چيزي آماده است و همه چيز را به گشادگي مي پذيرد.
در ذهن يک تازه کار امکانات بسياري هست، اما در ذهن استاد کار، شدني ها اندک اند. شونريو سوزوکي

صوفي هيچ خواسته اي براي خود ندارد .
خواسته او همان خواسته خدا است ، از اين رو خواسته او به خواست خدا بر آورده مي شود . جامي

پندار هاي خواب و بيداري ما اگر ادامه يابند کم کم ساخته خواهند شد . ارد بزرگ

اين نظر شخصي من است : شاد بودن مهمترين کاري ست که يک انسان مي تواند انجام دهد!!! . تيرين ليسه

اينکه کسي تبهکار اجتماعي باشد مانند اين است که هفت سال با کوشش و سختي در دانشگاه تحصيل کرده باشد اما هيچ چيز نيآموخته باشد!!!. أوله جيمز اوناستاد
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:53 am

اگر کسي ترا آنطور که ميخواهي دوست ندارد به اين معني نيست که تو را با تمام وجودش دوست ندارد. گارسيا مارکز

با گفتن واژه هايي همانند نمي توانم ! و يا نمي شود ! هر روز پس تر مي رويد . ارد بزرگ

آنان که از خود عشق ساطع مي کنند با عشق زندگي مي کنند و با عشق نيز نفس مي کشند ، ديگران را به سمت خود مي کشانند . باربارا دي آنجليس

در درون جسارت ، نبوغ و قدرت سحر آميزي نهفته است.گوته
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:54 am

شانس هرگز کافي نيست . اندرو متيوس

قابليت انعطاف داشته باشيد . تنها همين يك خصوصيت كه بتوانيد شيوه كار خود را تغيير دهيد موفقيت شما را تضمين مي كند . آنتوني رابينز

راهي جز نرمش و بازي با هستي نيست . ارد بزرگ

دوست واقعي کسي است که دستهاي تو را بگيرد ولي قلب ترا لمس کند . مارکز

عشق يگانه منبع نيرو و قدرت شماست . باربارا دي آنجليس

قانون احتمالات يادت نره ، بلاخره يک نفر خواهد گفت بله . آنتوني رابينز

اگر فکر مي کنيد که موفق مي شويد يا شکست مي خوريد،در هر دو صورت درست فکر کرده ايد.آنتوني رابينز

وقتي انسان آرامش را در خود نيابد ، جستجوي آن در جاي ديگر کار بيهوده اي است.لارو شفوکو
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:54 am

هنگامي که مي خواهي وظيفه و بايسته خويش را انجام دهي از کسي فرمان نگير . ارد بزرگ

در تاريخ جهان ، هر لحظه عظيم و تعيين کننده ، پيروزي نوعي عشق است.امرسون

موفقيت ، يک درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ريختن . توماس اديسون

مهم اين نيست که در کجاي اين جهان ايستاده ايم ، مهم اين است که در چه راستايي گام بر مي داريم . هولمز

بسياري از آرزوهايمان را مي توانيم با نشان دادن توانمندي خويش به آساني بدست آوريم . ارد بزرگ

سعي نکنيم بهتر يا بدتر از ديگران باشيم ، بکوشيم نسبت به خودمان بهترين باشيم . مارکوس گداوير

مغز ما يک دينام هزار ولتي است که متاسفانه اکثرمان بيش از يک چراغ موشي از آن استفاده نمي کنيم . ويليام جيمز

نگاه خردمندان به ريشه ها مي رسد و ديگران گرفتار نماي بيروني آن مي شوند . ارد بزرگ
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:55 am

آن گاه خواهيد ديد که زندگي با لطف و محبت ، زيبايي ، رحمت ، شادي ، نشاط و شور و سرزندگي به شما پاسخ خواهد داد . باربارا دي آنجليس

بهترين خوشبختي ها ، ياري به ديگران است. آلبرت هوبار

آن چه انسان هرگز نخواهد فهميد اين است که چگونه در مقابل کسي که ما را آفريده و همه چيز ما از اوست مسوول خواهيم شد و او از ما بازخواست خواهد کرد ؟!؟!؟ . موريس مترلينگ

چهار چوب نگاه ما زميني است ، اما برآيند انديشه ما جنبه آسماني نيز پيدا مي کند . ارد بزرگ

هر چه عشق و شور زندگي بيشتري از خود ابراز کنيد براي ديگران نيز بيشتر مقاومت ناپذير خواهيد شد و آن ها ديگر نخواهند توانست شما را ناديده بگيرند . باربارا دي آنجليس

اين همه پيغمبرها گفته اند که روح باقي مي ماند و چنين و چنان مي شود. اما هيچکس توجه نکرده که آيا روح ما قابل بقا هست يا نه ؟؟؟
شما را بخدا روح ما با اين افکار پست و انديشه هايي که از حدود معده و شهوت تجاوز نمي نمايد آيا اگر از بين برود بهتر نيست ؟!؟ . موريس مترلينگ

چيزي را که ما نمي توانيم بفهميم ضد و نقيض زندگي انسان است.
زيرا از يک طرف طبيعت يا خدا انسان را آفريده که حتما مرتکب گناه مي شود و از طرف ديگر به ما مي گويند که هر کسي که مرتکب گناه گرديد در جهان مجازات خواهد ديد !!!
بهتر اين بود که از روز نخست ما را طوري مي آفريدند که قدرت ارتکاب گناه را نداشته باشيم . نه آنکه ما را بيافرينند و بعد کيفر بدهند !!! . موريس مترلينگ

برآيند سامان يافتگي رفاه است پس : نخست بايد به ساختار درست رسيد سپس بر اساس آن ساماندهي کرد آنگاه رفاه همگاني بوجود مي آيد . ارد بزرگ
hadi
hadi

تفاوت ميان ايستايي و پويايي با قدرت تصميم گيري مشخص مي شود . اراده خود را قوي سازيد! كافي نيست كه به خود فشار بياوريد بلكه بايد خود را در حالتي مصمم قرار دهيد. آنتوني رابينز

شما اين توان را داريد که زندگاني اي سرشار از عشق و رضايت بيافرينيد . باربارا دي آنجليس

تا وقتي که من و شما داراي مغز هستيم محال است که بتوانيم دانائي خداوند را با اختيار خودمان در زندگي وفق بدهيم!
يعني همينکه ما گفتيم خداوند دانا و تواناست و همه کار را مي توانست و مي تواند بکند و قادر به پيش بيني همه چيز بوده و هست ديگر نمي توانيم بگوئيم که ما در کار خود اختيار داريم و هر چه دلمان بخواهد خواهيم کرد!
زيرا هر فکري که شما براي امروز و يا آينده بکنيد و هر کاري را که امروز و يا در آتيه انجام بدهيد قبلا از طرف خدا پيش بيني شده و اگر پيش بيني نمي شد و او قادر نبود که وقايع آينده را ادراک نمايد خدا نبود و همين که پيش بيني کرد ناچار آن کار اتفاق خواهد افتاد وديگر اختيار از دست شما خارج است!
تمام وسائل و کتابهائي که علماي مذهبي در اين خصوص نوشته اند و خواسته اند که موضوع آزادي انسان را با علم وتوانائي خداوند وفق بدهند جز يک سلسله کلمات پوچ و ميان تهي چيزي نيست و فاقد معني مي باشد!
انسان در يک صورت مي تواند در اين جهان اختيار داشته و هر چه دلش مي خواهد بکند و آن در صورتي است که خداوند يعني کسيکه دانا و تواناي مطلق است وجود نداشته باشد! و همين که اين دانا و تواناي مطلق وجود داشت ديگر من و شما اختيار نداريم و تمام کارها بدست او انجام مي گيرد!
کسانيکه بين خدا و جهان فرق ميگذارند و عقيده دارند که اين دو باهم متفاوت هستند مي گويند اين جهان است که نادان و ناتوان مي باشد و در نتيجه نمي تواند وقايع آينده ما را پيش بيني نمايد بنابراين ما در جهان آزاد هستيم وهرچه دلمان بخواهد مي کنيم !
ولي اين اشخاص خود بخويشتن جواب رد مي دهند زيرا همين که بين جهان و خداوند فرق گذاشتند لازمه اش اين است که خداوند آفريننده جهان باشد و اگر جهان چيزي نمي داند خدا ناچار بايد همه چيز را بداند وگرنه خدا نيست!
پس ما فرضا جهان را نادان بدانيم نمي توانيم خداوند را نادان بدانيم و او حتما داناي مطلق است و با اين سمت و توانائي خويش تمام اعمال ما را براي هميشه مشاهده و پيش بيني نموده و چيزي را هم که او ديد و پيش بيني کرد حتما اتفاق خواهد افتاد اعم از اينکه ما بخواهيم يا نخواهيم و به عبارت صريح ما در کارهاي خود اختيار نداريم بلکه مجبور مي باشيم! . موريس مترلينگ

آدمياني که با ديگران روراست نيستند با خود نيز بدين گونه اند . ارد بزرگ

چنانچه به خورشيد نگاه کني ، سايه اي نخواهي يافت . هلن کلر

خداوند براي ما نيکي و شادي را پسنديده است اين ماييک که از ميان هزاران شادي به دنبال حاشيه غمگين شادي ها مي رويم . فرانک

عشق به مراتب بزرگتر و فراتر از جاذبه ي فيزيکي و جسماني اي است که نسبت به شخص ديگري در خود احساس مي کنيم . عشق حتي به مراتب فراتر از ايمان به آرمان و غايتي برتر يا علاقه شور و اشتياق نسبت به روابط ، کار يا حتي خانواده است . باربارا دي آنجليس

اگر از شما بپرسند که در اين جهان در انتظار چه هستيد چه پاسخ خواهيد داد؟ اگر از اشخاص عادي باشيد "که نود و نه درصد مردم از اشخاص عادي هستند" خواهيد گفت که من دراين دنيا انتظار دارم که پس از مرگ مستقيما وارد بهشت شده ودر حالي که عمر جاويدان خواهم داشت تا پايان عالم اغذيه لذيذ بخورم و از لذت عشق و شهوت برخوردار شوم و آهنگ هاي طرب انگيز بشنوم و ... ولي غافل از اين هستيد که پس از رفتن در بهشت و داشتن عمر و جواني هميشگي که هرگز دچار خزان پيري و بيماري نخواهيد گرديد ديگر از خوردن و نوشيدن و خوابيدن و شهوتراني لذت نخواهيد برد و بزودي زندگي يک نواخت بهشت شما را خسته و کسل خواهد کرد زيرا چيزي که در اين دنيا خوردن و خوابيدن و غيره را براي شما لذت بخش کرده ترس از مرگ و از دست دادن اين لذات است و روزي که اين لذات جاويد شد يعني مرگ براي شما وجود نداشت همه چيز عادي خواهد گرديد! در جاي ديگر گفته ام که اگر شما را به بهشت ببرند پس از يکسال اقامت کسل شده و از در بهشت خارج گرديده و در جستجوي نقطه ديگري هستيد که تغييري در زندگي شما بدهد!!! . موريس مترلينگ
hadi
hadi

آهنگ دلپذير ، ريتم و آواي طبيعت است. ارد بزرگ

تمامي گناهان ، نهاني صورت مي گيرد.
آن لحظه اي که درک کنيم خداوند حق بر افکار ما گواه است ، شايد رها و آزاد شويم. مهاتما گاندي

خداوند،روي خطوط كج و معوج، راست و مستقيم مي‌نويسد. برزيلي

تو ارباب سخناني هستي كه نگفته‌اي،ولي حرفهايي كه زده‌اي ارباب تو هستند. ضرب‌المثل تازي

دعا اتحاد آگاهانه با شعور کيهاني است.
دعا التماس، زاري نيست، بلکه همدلي و يگانگي با خداست. جوليا ستن سيرز

پندار هاي پاک در دل و روان آزادگان آشيانه دارد . ارد بزرگ

در اين جهان عمل کنيد و فقط شنونده باقي بمانيد رساله يعقوب
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:56 am

اگر هدف روح ما يک پارچه شدن باشد ، پيوسته شرايطي را فرا مي خوانيم که براي دستيابي به اين ويژگي بدان نياز داريم.
هرچه بخشهاي بيشتري از وجود خود را پذيرا و مالک شويم ، افراد سالمتر و مناسب تري در زندگي ما پديدار مي گردند. دبي فورد

کم دانستن و پر گفتن مثل نداشتن و زياد خرج کردن است. ناپلئون

انسان عاقل هميشه از بدگويي هايي که از او ميشود استفاده ميکند. ژرژبانه

سي شعاع به سوي ميله چرخ تقرب مي جويند
اما تهي ميان آنهاست
که ارابه را به حرکت در مي آورد
کوزه هاي سفالي را با گل مي سازند
اما تهي درون آنهاست
که کاربردشان را تعيين مي کند
خانه، در و پنجره هاي بسيار دارد
اما تهي دورن آن است
که سکونت را ممکن مي سازد
وجود امکانات بسيار مي دهد
اما از طريق نه- وجود است
که از آنها استفاده مي توان کرد. لائو تسه
hadi
hadi

پست من طرف hadi الجمعة أبريل 10, 2009 5:56 am

دوستي بيش از اندازه همانند دشمني ترسناک است . ارد بزرگ

چنان باش كه بتواني به هر كس بگوئي مثل من رفتار كن. كانت

براي پيشرفت و پيروزي سه چيز لازم است اول پشتكار دوم پشتكار، سوم پشتكار. لردآديبوري

ابله ترين آدميان آنانيند که با مسخره نمودن شايسته گان شاد مي گردند . ارد بزرگ

برگ در هنگام زوال مي افتدميوه در هنگام کمال مي افتدبنگر که چگونه مي افتي چون برگي زرد و يا سيبي سرخ . کنفسيوس"

آسمان براي گرفتن ماه تله نمي گذارد،آزادي خود ماه است که او را پايبند مي کند . رابيندرانات تاگور

تجربه نامي است که تمام افراد بر روي اشتباهات خود مي گذارند. اسکاروايلد

براي آنکه روانت را بپروري ، ابتدا با خود يکي شو . ارد بزرگ
hadi
hadi

صفحه 3 از 13 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة