رهنمودهای استاد فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی| دانای اُرُدیستهای جهان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
معرفی سایت

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
»  10 Motivational and Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani - Life and Success
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:12 pm من طرف serendipiti

»  5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:11 pm من طرف serendipiti

» 6 Mind-Blowing Quotes By The The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:10 pm من طرف serendipiti

»  The Famous Quotes - Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:45 am من طرف mehran

»  Beautiful Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes To Achieve Peace in Your Life
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:44 am من طرف mehran

»  Uncommon Quotes from Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Can Change Your Life
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:42 am من طرف mehran

»  35 Inspirational Quotes On Patience by Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:41 am من طرف mehran

»  46 Inspirational Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Portray The Positive Aspects Of Life
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:40 am من طرف mehran

»  68 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That Will Help You When The Spirit Is Willing But The Flesh Is Weak
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:39 am من طرف mehran

» 22 Notable Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Might Reorient Your Line Of Thought
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:10 pm من طرف mehran

»  46 Thought-Provoking The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes You Must Know
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:09 pm من طرف mehran

»  35 Powerful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes & Life Lessons To Stay Ahead
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:08 pm من طرف mehran

»  66 Enlightening quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Broaden Your Worldview
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:07 pm من طرف mehran

»  48 Enlightening Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani For A Better World
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  43 Inspiring Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Serve As Food For Thought
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  6 Insightful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That You Must Share
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:50 am من طرف mehran

»  27 Thought-Provoking Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani On Children, Learning And Psychology
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:49 am من طرف mehran

»  78 Great Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani, The Author Of The Red Book
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:48 am من طرف mehran

»  50 TIMELESS Philosophical Quotes By Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:38 am من طرف mehran

»  7 inspirational quotes of Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:36 am من طرف mehran

كساني كه Online هستند
در مجموع 3 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 3 مهمان :: 1 روبوت الفهرسة في محركات البحث

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 49 و در تاريخ الثلاثاء فبراير 13, 2024 3:21 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
شکوفه
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Vote_rcapپیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Voting_barپیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Vote_lcap 
serendipiti
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Vote_rcapپیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Voting_barپیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Vote_lcap 
mehran
farimah
raazi
hadi
nahid
امیر
donia
سروناز

پیام های زندگی بخش ارد بزرگ

+3
farimah
شکوفه
enar
7 مشترك

صفحه 6 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Empty پیام های زندگی بخش ارد بزرگ

پست من طرف enar السبت مارس 13, 2010 1:15 pm

تذكير بمساهمة فاتح الموضوع :

پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Arm-orjinal-150

ارد بزرگ می گوید : مردم به دنبال گزارش روزانه فرمانروایان نیستند! آنان دگرگونی و بهروزی زندگی خویش را خواستارند !! .
enar
enar

شمع های روشن : 46
جایگاه : 164992
شهرت : 2

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 6 Empty رد: پیام های زندگی بخش ارد بزرگ

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:14 am

*.¸¸.*´¨`*.¸¸..*´¨`*.¸¸.*´¨`*.¸¸.*´¨ `*.¸¸.*´¨`*.¸¸.*

15. فرگرد ریش سفید

دودمانی که بزرگان و ریش سفیدانش خوار باشند ، به کالبد بی جانی ماند که خوراک جانوران دیگر شود . ارد بزرگ

از آه و نفرین بزرگان و ریش سفیدان هر ایلی باید ترسید . ارد بزرگ

گِره های که به هزار نامه دادگستری باز نمی شود ، به یک نگاه و یا ندای ریش سفیدی گشاده می گردد . ارد بزرگ

اندیشه و سخن ریش سفیدان برآیند بردباری ، مردمداری و سرد و گرم چشیدگی روزگار است . ارد بزرگ

ریش سفید داراترین به اندیشه است نه به دارایی و اندوخته . ارد بزرگ

ریش سفیدان ، زنجیر ارتباط نسل ها هستند . و خاندان بدون ریش سفید ، گذشته ای کم رنگ دارد و آیین های به جای مانده ، به هزار گونه ، تفسیر می شود . ارد بزرگ

آنانکه تیشه به ریشه بزرگان و ریش سفیدان می زنند خود و فرزندانشان را بی پناه خواهند ساخت . ارد بزرگ

تبار بی ریش سفید ، همچون خانه بی سقف است . ارد بزرگ

نخستین گام بهره کشان کشورها ، ابتدا نابودی بزرگان و ریش سفیدان است و سپس تاراج دارایی آنها . ارد بزرگ

بزرگواری ، بی مهر و دوستی بدست نمی آید . ارد بزرگ

خموشی ریش سفیدان هم پندآموز است . ارد بزرگ

شناخت ما از کرانه دریای وجود بزرگان ، تنها به اندازه میدان دید چشم اندیشه ماست و نه بیشتر . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 15. فرگرد ریش سفید - 12 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان
شمع های روشن : 89
جایگاه : 165263
شهرت : 7
زاد روز : 1989-04-04

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:14 am

16. فرگرد میهن

راهی را که در زندگی برگزیده ایم می تواند برآیند بازخورد کنش دیگران ، با ما باشد . پرسش آن که :
آیا ماخویشتن خویشتنیم ؟
و آیا همواره باید پاسخگوی برخوردهای بد دیگران باشیم ؟
این پرسش ها را که پاسخ گفتیم ! آزادی در ما بارور می شود .
وپس از آن ، آرمانی بزرگ همچون عشق به میهن در چشمه وجودمان جاری می گردد . ارد بزرگ

ابلهان در سرزمین های کوچک همواره سنگ کشورهای بزرگ را به سینه می زنند و هم میهنان خویش را تشویق به بخشش میهن و ناموس خود می کنند . ارد بزرگ

آنهایی که از زادگاه خود می روند تا رشد کنند با سپری شدن روزگار می فهمند بزرگترین گنج زندگی را از دست داده اند و آن زادگاه و میهن است . ارد بزرگ

صوفی مسلکان برای آنکه افکار اهریمنی خویش را گسترش دهند می گویند نیاز را باید از بین برد چون نیاز سبب دگرگونی می گردد و دگرگونی از دیدگاه آنان رنج آور است ! حال آنکه هدف آدمی از زیستن پیشرفت و درک زوایای پنهان دانش است .
بجای گوشه نشینی و خرده گیری باید با ابزار دانش سبب رشد میهن شد و امنیت را برای خود و آیندگان بدست آورد . ارد بزرگ

میهن پرستی ، همچون عشق فرزند است به مادر . ارد بزرگ

میهن دوستی ، دسته و گروه نمی خواهد ! این خواستی است همه گیر ، که اگر جز این باشد باید در شگفت بود . ارد بزرگ

ستایش گران میهن ، زنان و مردان آزاده اند . ارد بزرگ

میهن پرستی هنر برآزندگان نیست که آرمان آنان است . ارد بزرگ

آنکه به سرنوشت میهن و مردم سرزمین خویش بی انگیزه است ارزش یاد کردن ندارد . ارد بزرگ

سرپرستانی که از ارزش سربازی می کاهند ، و پدر و مادرانی که ، پیشدار میهنداری فرزندان خویش می شوند ، به کشورشان پشت کرده اند . ارد بزرگ

برآزندگان و ترس از نیستی؟! آرمان آنها نیستی برای هستی میهن است. ارد بزرگ

آنگاه که آزادی فدای میهن پرستی می شود و وارون بر این میهن پرستی فدای چیزهای دیگر ، کشور رو به پلشدی می گرایید و درد . ارد بزرگ

میهن پرستی و آزادیخواهی کلید درمان بسیاری از ناراستی هاست . ارد بزرگ

از سفر کرده ، ارزش سرزمین مادری را بپرس . ارد بزرگ

روزی که میهن و کشور خویش را از یاد ببریم امنیت خویش را از دست داده ایم . ارد بزرگ

عشق به میهن نشان پاکی روان آدمی ست . ارد بزرگ

فداکاری در راه میهن ، خوی بزرگان و جاودانه هاست . ارد بزرگ

فر میهن ، به جوانان راستین اوست . ارد بزرگ

شورانگیزترین عشق ، دلدادگی به میهن است . ارد بزرگ

اگر ارزش های میهنی کمرنگ شوند یکپارچگی کشورها به خطر می افتد . ارد بزرگ

ابلهانی با روان نازک و نرم (رمانتیک) ، دشمنانه دستاوردها و پیروزیهای میهن خویش را به چالش گرفته اند . ارد بزرگ

خودخواه ترین آدمیان آنانی هستند که چشمشان را بر سرنوشت هم میهنانشان بسته اند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 16. فرگرد میهن - 22 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:15 am

17. فرگرد سرآمدان

ایرانیان نیک نامی و پاکی تبار گذشتگان خویش را در شاهنانه فردوسی می بینند و در هر دودمانی که باشند برآن راه خواهند بود . ارد بزرگ .

کورش نماد فرمانروایان نیک اندیش است و نام او می ماند ، چرا که از راستی و کمک به آدمیان روی برنگرداند . ارد بزرگ .

نادر شاه افشار توانست از خراب آبادی که دشمنان برایمان ساخته بودند کشوری باشکوه بسازد نام او همیشه برای ایرانیان آشنا و دوست داشتنی خواهد بود . ارد بزرگ .

بارزترین و گرامی ترین گرایش گاندی ، میهن پرستی او بود . ارد بزرگ

ابومسلم خراسانی نماد برافراشته آزادگی ایرانیان است او بندهای دشمنان ایران را پاره کرد و خون گرمی شد در رگهای سرد کشورمان ، خونی که تا ابد در دل این کشور خواهد جوشید و هر زنجیری را پاره خواهد نمود . ارد بزرگ

خواجه‌نظام الملک توسی سه هدیه جاودانه برای ایرانیان به یادگار گذاشت نخست دستور داد سالشمار خورشیدی فراهم گردد تا سالشمار قمری کنار گذاشته شود ، دوم آنکه دستور داد هزاران بار کتاب شاهنامه فردوسی خردمند بازنویسی شود تا زبان ایرانیان نجات یابد و سوم برافراشتن دانشگاههای نظامیه بود که ریشه و پایه دانشگاههای امروزی است . ارد بزرگ

کتاب گران سنگ شاهنامه ، مهمترین دستاورد پیشینه کهن ماست . ارد بزرگ

روزی که سینه احمدشاه مسعود دریده شد اُرُُُد را سیلی از اشک با خود برد . ارد بزرگ

احمدشاه مسعود آخرین مرد از فرمانروایان پاک و مردمی ایران زمین بود ایرانی به وسعت یک فرهنگ . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 17. فرگرد سرآمدان - 9 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:16 am

18. فرگرد پیران

پیران جهان دیده همواره جوانان را به خروش و بیداری فرا می خوانند .
بیماران پیوسته از پایان هر خروشی دم می زنند . این کار ! صوفی منشانی خموش ، روانه میدان زندگی می کند . ارد بزرگ

نیرنگ پیران بدنهاد ، تنها با مرگ به پایان می رسد . ارد بزرگ

جوانان ! زندگی خردمندانه می خواهند ، کهنسالان باید آگاهی بخش اندیشه های آنان باشند نه بازیگران زندگی آنان . ارد بزرگ

پیران آزاده آنانیند که از آموزش دودمان امروز کوتاهی نمی کنند و هر آنچه در اندیشه دارند را هدیه می کنند . ارد بزرگ

پیران اندیشمند به ریشه ها می پردازند نه به شاخه ها . ارد بزرگ

پیران جهان دیده برای گفتگو با جوانان مانع تراشی نمی کنند . ارد بزرگ

ارزش یکدیگر بویژه کهن سالان خویش را بدانیم که نیروی امروز ما برگرفته از نیروی ست که پیشتر آنها به ما بخشیده اند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 18. فرگرد پیران - 7 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:16 am

19. فرگرد دشمنی

برای نابودی دشمن اندیشه خود ، بیاموز و پژوهش کن ! و برای گریز از دشمن مال و زندگیت به هنجارهای قانونی پناه ببر و دوری پیشه کن . ارد بزرگ

اگر می خواهی کسی را بزرگ کنی ، پیوسته از او به دشمنی یاد کن . ارد بزرگ

دشمنی به آدمی این زمان را می دهد که تواناییهای خویش را باز شناسد . ارد بزرگ

دشمن ! دشمن است ، فریب زبان چرب دشمن را مخور . ارد بزرگ

گردش نظام مالی آلوده ، شمشیر دشمنان مردم را تیز می کند . ارد بزرگ

بزرگترین ابزار دفاع در برابر دشمنان ، خرد و اندیشه است . ارد بزرگ

نوازش و دلربایی زیاد ، پیشاپیش بستر مرگ را فراهم کند !. ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 19. فرگرد دشمنی - 7 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:18 am

20. فرگرد تندرستی

تندرستی پاداش نیک زیستی ست . ارد بزرگ

تندرستی پرشگاه روان بیدار است برای گشودن دروازه های پیروزی . ارد برگ

اندوخته ای با ارزشتر از تندرستی ، نمی شناسم . ارد بزرگ

تندرستی پیش نیاز هر آرمان باشکوهی ست . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 20. فرگرد تندرستی - 4 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:18 am

21. فرگرد ادب

با ترشرویی به میان مردم رفتن ، تنها از بیماران ساخته است . ارد بزرگ

ادب نمایه آغازین خرد است . ارد بزرگ

آدم با ادب دروازه دلها را همیشه گشوده می بیند . ارد بزرگ

ادب با پول ، دانش و آموزش بدست نمی آید ادب دارای ریشه است ریشه ایی به بلندای تاریخ . ارد بزرگ

دانه ادب در درون ما همانند گیاهی رشد می کند روشن بینی ، آب رشد آن است و خورشید ، دوستان و همدلان . ارد بزرگ

خواست ادب آن نیست که هر چه ما می خواهیم دیگران بگویند ، ادب آنست که ببینیم آیا کسان دیگر در جایگاه خویشند ؟ و حال ما در کجاییم ؟ ارد بزرگ

برای آنکه کسی را با ادب بنامیم و یا وارون براین ، باید کمی درنگ کرد و زمان را به کمک گرفت . ارد بزرگ

مردم آدمهای بردبار را با ادب می دانند حال آنکه بردباری سنجشی درست نیست ! باید ادب آدمها را در آزمون ها سنجید و نه در سکوتها ... ارد بزرگ

ادب خویش را هیچ گاه فرو مگذار ، با وجود آنکه مورد ریشخند باشی ! ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 21. فرگرد ادب - 9 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:19 am

22. فرگرد باران

به هنگام نکوهش هنگامه باران ، به بهره اش نیز بیاندیش . ارد بزرگ

بارش باران تپش زندگی و مهربانی است . ارد بزرگ

خردمندان همچون باران بر اندیشه های تشنه می بارند و دگرگونی های آینده را موجب می گردند . ارد بزرگ

نم نم باران ، سبب بیداری خاک گشته و آن را شکوفا می کند ، خرد هم ناگهان پدید نمی آید زمانی بس دراز می خواهد و روانی تشنه باران . ارد بزرگ

بارش باران از !!! گیتی ، فرزندان را در دل خاک جانی می دهد و زندگی را هویدا می کند و چه نیک مردان و زنانی که می بارند برای شکوفا شدن بستر آیندگان . ارد بزرگ

باران مهر آسمان است نه بغض آن ، همانند آدمیان مهرورزی که می بارند و کینه توزانی که خشک و بی نشانند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 22. فرگرد باران - 6 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:19 am

23. فرگرد روزهای سخت

روزهای سخت بهایی ست که باید برای سرافرازی پرداخت . ارد بزرگ

خارهای کوچک زخم به جان نمی زنند ، بلکه با او می آمیزد برای روزهای سختر . ارد بزرگ

بازده روزهای سخت ، بسیار بیشتر از دوران سرخوشی ست . ارد بزرگ

روزهای سخت گامهای آینده ما را استوارتر و تندتر می کند . ارد بزرگ

جنگ با روزهای سخت است که ما را پولادین می سازد . ارد بزرگ

در تاریکترین شب های ستم ، روشنترین ستاره ها زاده می شوند . ارد بزرگ

در سرزمینی که آذرخش و طوفان میدان داری می کنند کسی به فکر فردا نیست . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 23. فرگرد روزهای سخت - 7 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:20 am

24. فرگرد بخشندگی

بخشنده از دست نمی دهد او همواره در حال بدست آوردن است . ارد بزرگ

بخشندگی ، داشته است نه تباه شده . ارد بزرگ

اگر آدمیان می دانستند بخشندگی چه داشته بزرگیست هیچ گاه از آن دوری نمی گزیدند . ارد بزرگ

بخشندگان فرمانروایان بی تاج و تخت میانه مردمند . ارد بزرگ

مردم همواره گوش به ندای بخشندگان دارند . ارد بزرگ

برای رسیدن به بلندای بخشندگی باید از آز وجود خویش بگذری . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 24. فرگرد بخشندگی - 6 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:21 am

25. فرگرد گردن کشی

اگر پی به شکوه و گستره خرد خویش ببریم هیچ گاه به گردن کشی روی نمی آوریم . ارد بزرگ

گردن کشی آدمیان ، ریشه در ریزی و خردی میدان اندیشه آنان دارد . ارد بزرگ

چه بسیار گردن کشانی که به آنی دچار زبونی شدند . ارد بزرگ

گردن فرازان به خرد روی آوردند و گردن کشان به نابخردی . ارد بزرگ

گردن کشان خیلی زود برده آدمهای بد کردار می گردند . ارد بزرگ

زورگو ، خواب پریشان بسیار می بیند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 25. فرگرد گردن کشی - 6 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:21 am

26. فرگرد ریشه ها

آنانکه از رسیدن به ریشه ها هراس دارند ، در روزمرگی دست و پا می زنند . ارد بزرگ

پرداختن به ریشه ها ، کار ریش سفیدان و اهل دانش است . ارد بزرگ

ریشه آدم های سست بنیاد همانند درختان ریشه در مرداب ، لرزان است . ارد بزرگ

وارون بر رشد و شکوه دانش آدمی ، ریشه ادب و منش آدمها ، از دوران دیرین تا کنون بسیار اندک دگرگون شده است . ادب تازیان ، مردم افرنگ و یا خاور نشینان کمترین دگرگونی را در خود داشته است . آنچه دگرگون شده دانش و خرد است . اما ریشه همان دردهای دیرین خویش را بر پشت دارد . ارد بزرگ

آدمها میوه های درختانی هستند که ریشه ای از دیرینه دارند . ارد بزرگ

ریشه رشد تبهکاری در امنیت بزهکار است . ارد بزرگ

بستر جامعه همچون دریاست هیچ بنایی بر آن پایدار نخواهد بود مگر آنکه خود را با بسامدهای (امواج) آن همراه سازد . ارد بزرگ

پنجره شناخت درست آدمیان ، بازبینی زندگی نیاکان آنهاست . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 26. فرگرد ریشه ها - 8 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:22 am

27. فرگرد راز

کلید رازهای بزرگ ، در ژرفای کمی نیست . ارد بزرگ

هر چه بلند پروازتر باشیم به رازهای کمتری بر می خوریم . ارد بزرگ

آدمهای کوچک ، رازهایشان هم کوچک است . ارد بزرگ

با آدمهایی که همیشه از شما می خواهند حرفاهایشان را به این و آن نگویید کمتر گفتگو کنید . ارد بزرگ

هر حرفی راز نیست ، اگر سخنی را راز می دانید آن را به کسی نگویید و اگر گفتید دیگر نگویید این را به کسی نگو ! چرا که خود شما توان نگهداری آن را نداشته اید چه برسد به شنونده سخن شما . ارد بزرگ

همسران ، اگر رازهای زندگی خویش را بیرون نبرند خیلی کمتر به غم جدایی گرفتار آیند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 27. فرگرد راز - 6 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:23 am

28. فرگرد رایزن

رایزن نباید سودی روشنی در راهی که نشان می دهد داشته باشد . ارد بزرگ

رایزنی که دوستان فراوان دارد تکیه گاه مناسبی نیست او گرفتار است و اندیشه اش آزاد نیست . ارد بزرگ

رایزنی که کار ، اجرایی می کند ، قابل اعتماد نیست . ارد بزرگ

رایزن کسی است که می تواند از درون پیچیده ترین مشکلات ، ساده ترین و بهترین راهها را بیابد . ارد بزرگ

سخت ترین کارها ، یافتن رایزن است چرا که رایزنهای بزرگ دور از دیدگان مردم ، در اندیشه های دور در حال پروازند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 28. فرگرد رایزن - 5 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:24 am

29. فرگرد باژ

بی گمان اولین باژ ، آخرین باژ نخواهد بود . ارد بزرگ

آنکه باژ می گیرد زندگیش بسیار کوتاه است . ارد بزرگ

اگر باژ دادی ایمین مباش ! که این درد را درمانی دگر است. ارد بزرگ

اگر هنجار ها و کارآگان سست باشند همان بهتر که باژ را بدهی . ارد بزرگ

هیچ هنجاری نمی تواند فراتر از جان بی گناهی باشد چه باژ باشد و چه غیر آن . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 29. فرگرد باژ - 5 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:25 am

30. فرگرد ساختار

بازده ساختار بیمار ، درد و سیاهی ست . ارد بزرگ

در هستی جنبش حشرات هم چهار چوبی دارد . ارد بزرگ

تا ساختارها سامان نیابد رشدی هویدا نمی گردد . ارد بزرگ

قانون اساسی هر کشور نمای ساختار آن سرزمین است و ناراستی آن ، سستی و پلشدی در پی دارد . ارد بزرگ

ساختاری که با سرشت آدمی سازگار نباشد توان پایداری ندارد . ارد بزرگ

نیرومندترین ساختارها ، نرم ترین آنهاست ، ساختارهای خشک و سخت خیلی زود نابود می گردند . ارد بزرگ

نگاهداری ساختارهای بیمار از نادانی است باهوش کسیست که ناراستی ها را از خویش دور کند و تن به راستی دهد . ارد بزرگ

نکات سخت هم اساسی ساده دارند . ارد بزرگ

آیینی که آدمی را به گوشه نشینی وادار کند دوامی نخواهد داشت . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 30. فرگرد ساختار - 9 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:26 am

31. فرگرد کوهستان

به کوهستان می نگرم ، درونم سرشار از نیرو می شود کوهها سر فرود می آورند ، و می گویند : باز ما را درخواهی نورد . ارد بزرگ

کوهستانها و دره های بی انتها در درون آدمها می بینم . ارد بزرگ

گام نهادن بر نوک کوه وجود ، بسیار سخت تر از هر کار دیگریست . ارد بزرگ

کوهستان ها هم رامشگاه آزادگان و بی پروایان است و نهیب ماندگاران تاریخ . ارد بزرگ

خردمندان تاریخ همچون رشته کوههای سترگ ، دشتهای آدمیان را نگاهبانی می کنند . ارد بزرگ

کوهستان را بنگر ، به تو می گوید نوک بلند و خیره ساز آن ، از پس دامنه ایی گسترده ، آسمان را به زانو درآورده است . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 31. فرگرد کوهستان - 6 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:39 am

32. فرگرد پشیمانی

پشیمانی، اولین گام برای پوزش است. ارد بزرگ

درحالی که مردم برای اشتباه ناکرده هم باید پوزش بخواهند ! سیاستمداران پر اشتباه خود را عاری از هر گونه ایراد می دانند و برای همین هیچ گاه پوزش نمی خواهند . ارد بزرگ

آنکه پوزش نمی داند چیست! مناسب دوستی نیست . ارد بزرگ

از پس پشیمانی می توان راههای تازه ایی را برای نجات یافت . ارد بزرگ

پشیمانی که ما را به راه راست نکشاند ، هیچ ارزشی ندارد . ارد بزرگ

تنها پشیمانی را باید بخشید که بر اشتباه خود آگاه شده و آن را بر زبان جاری می سازد . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 32. فرگرد پشیمانی - 6 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:40 am

33. فرگرد بزرگداشت

بزرگداشت ، بخشش بی ریای مهر است مهری که با آن می توان بوی بهار را همیشه همراه داشت . ارد بزرگ

بزرگداشت ، دروازه ای از بهشت است . ارد بزرگ

بزرگداشت توان نیروهای جوان را نیز دو چندان می کند . ارد بزرگ

استخوان بندی شهرها در دیوار است و بزرگداشت . ارد بزرگ

بزرگداشت آدمیان ، رشد فرهنگ را در پی دارد . ارد بزرگ

بزرگداشت کسانی دیدنیست ، که از دیدگان مردم بسیار دورند . ارد بزرگ

بزرگداشت در هر کجا می تواند باشد از خانه تا مدرسه و از روستا تا شهر . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 33. فرگرد بزرگداشت - 7 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:41 am

34. فرگرد نامداری

نامداری بی نیک نامی ، به پشیزی نمی ارزد . ارد بزرگ

نامداران ابتدا از نام خویش گذشته اند . ارد بزرگ

نامداری که خود را به خواری می افکند ، هزاران دل آویخته به دامان خویش را نیز به خاک می کشد . ارد بزرگ

نامداران ماندگار آنانی اند که سرشتی نیکو و دلی سرشار از مهر دارند . ارد بزرگ

نامدار کهن اسطوره و راهبر دوران هاست ، سرشت او با خوی مردم سرزمین خویش همگون است نه با سرشت فرمانروایان . ارد بزرگ

نامداران هیچگاه خویش را گرفتار پاسخ به ابلهان کج اندیش نکردند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 34. فرگرد نامداری - 6 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:42 am

35. فرگرد ستایشگر

ستایشگر همیشه بر ستایش شونده در حال پیشی گرفتن است . او یاد می کند و دلدار برآورده می سازد . ارد بزرگ

ستایشگری آگاهانه ، چاپلوسی نیست چرا که خیلی زود ریشه ستاش شونده خاکی تازه را در دور ریشه خویش می یابد و در پس روزها این کار به بار خواهد نشست ، میوه تازه آن بسیار بهتر از گذشته خواهد بود . ارد بزرگ

ستایشگری هنر است هنری که با آن می توان ناراست ترین آدمیان را هم دلپسند نمود . ارد بزرگ

همسران باید یکدیگر را ستایش کنند و فرزندان هم پدر ، مادر و آموزگاران و... ستایشگری برای همه هست . ارد بزرگ

مهرورزی و ستایشگری درمان بسیاری از دردهای آدمیان است . ارد بزرگ

آنکه خودخواه است توان ستایشگری و مهرورزی ندارد او بسیار تنهاست . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 35. فرگرد ستایشگر - 6 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:43 am

36. فرگرد خود

خود را ، تا هنگاهی همراه داری که دلداده نشده ایی ، دلبسته با خویشتن خویش بیگانه است. ارد بزرگ

خودآختگی قابلیتی است که بسیاری ندارند . ارد بزرگ

خودت را بشناس اما به آن مبال . ارد بزرگ

در برف ، سپیدی پیداست . آیا تن به آن می دهی ؟ بسیاری با نمای سپید نزدیک می شوند که در ژرفنای خود نیستی بهمراه دارند . ارد بزرگ

برای کسب خرد ، سختی را بر خود هموار کن . ارد بزرگ

خود کامگان در ژرفنای وجود خویش گم می شوند . ارد بزرگ

خود را می توان نابود ساخت ! نخست با گردن نهادن بر پیشگاه ناداوری فرمانروایان و دیگر تن دادن به رسوایی و بدنامی . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 36. فرگرد خود - 7 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:43 am

37. فرگرد طبیعت

آدمی ریشه در خاک و طبیعت زیبا دارد آنانی که پاکروانند نسیم دل انگیز این زیبایی اند . ارد بزرگ

سرود طبیعت ضربانی ملایم و کشیده دارد . ارد بزرگ

طبیعت زنده و پویاست نکوداشت آن ، گرامی داشتن ریشه گاه آدمیان است . ارد بزرگ

آدمیانی که طبیعت خویش را نابود می کنند براستی بی ریشه و مزدورند . ارد بزرگ

طبیعت زیبا آدمیان را در گذر زندگی همواره شاداب و جوان نگاه می دارد . ارد بزرگ

روان رنجور ، در طبیعت سبز دوباره پیوند خواهد زد و به زندگی خویش ادامه خواهد داد . ارد بزرگ

در طبیعت فصل بهار ، تنها سه ماه است ، اما آدمی می تواند همواره بهاری باشد . ارد بزرگ

خوی مهربان ، ریشه در طبیعت گل ها دارد . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 37. فرگرد طبیعت - 8 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:44 am

38. فرگرد بی باکی

نخستین دروازه بی باکی ، تهی شدن از دلبستگی هاست . ارد بزرگ

بی باکی گله ، ناشی از چوپان بیدار است . ارد بزرگ

بی باک به آرمان خویش می اندیشد آرمان هویدا او را رویین تن می سازد . ارد بزرگ

اسطوره ها بی باکند ، آنها خوی برتر خویش را به آیندگان هدیه می دهند . ارد بزرگ

تنها بی باکی ارزشمند است که ریشه در پاکی و سرشت نیک آدمی دارد . ارد بزرگ

بزرگترین فر و داشته بی باکان روزگار ، دلهایست که به آنها امید بسته اند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 38. فرگرد بی باکی - 6 فرمان

39. فرگرد پیوند

پیوند از پس تنهایی رخ می دهد ، ارزش می یابد و توان را چندین برابر می کند ، پس باید هر پیوند پاکی را شاد باش گفت . ارد بزرگ

پیوند پاک ، پیوندی ابدی است . ارد بزرگ

کسی که می ماند و نمی پرد به یک راز بزرگ آگاه گشته و آن فلسفه پرواز است. ارد بزرگ

بریدن یک پیوند پاک ، فرو ریزی دهشتناکی ست . ارد بزرگ

پیوندمان را با یاد آوری سرشت نیکمان نیرومندتر سازیم . ارد بزرگ

پیوند ما تنها با زندگان نیست همه ما پیوندی ابدی با نیاکان و اسطوره های سرزمین خویش داریم . ارد بزرگ

در دل هر بنایی کرشمه یاری را می شود دید ، اگر دلنوازی نباشد خشتی بر خشت نمی نشیند. ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 39. فرگرد پیوند - 7 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:44 am

40. فرگرد فریاد

خاموشی بیشه نبرد ، فریادها در سینه دارد . ارد بزرگ

فریاد سیمای آغازین هر شورش و رستاخیزیست ، پژواک آن آینده را می سازد . ارد بزرگ

استخوان بندی فریاد ، پاسخی ست به هزاران ستم بی صدا . ارد بزرگ

فریادهای دردناک و ستمدیده ، شمشیرهایست که هر آن به گونه ایی انتقام می گیرند . ارد بزرگ

فریادرس پاکزاد است ، او گوشش پیشتر تیز شده و آماده کمک رسانی ست . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 40. فرگرد فریاد - 5 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

صفحه 6 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة
» در زندگی همسایگان، تجسس نکنیم. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» نظم باید در همه امور زندگی ما هویدا باشد. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» یک آموزگار خام می تواند، شاگردان خویش را برای همه زندگی، سرگردان کند. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» کسی که در او انسانیت نیست، به آسانی زندگی دیگران را تباه می سازد. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» با همه وجود و چشمانی باز، با تلخترین حقایق زندگی روبرو شوید و از چیزی نترسید. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی