رهنمودهای استاد فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی| دانای اُرُدیستهای جهان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
معرفی سایت

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
»  10 Motivational and Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani - Life and Success
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:12 pm من طرف serendipiti

»  5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:11 pm من طرف serendipiti

» 6 Mind-Blowing Quotes By The The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:10 pm من طرف serendipiti

»  The Famous Quotes - Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:45 am من طرف mehran

»  Beautiful Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes To Achieve Peace in Your Life
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:44 am من طرف mehran

»  Uncommon Quotes from Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Can Change Your Life
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:42 am من طرف mehran

»  35 Inspirational Quotes On Patience by Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:41 am من طرف mehran

»  46 Inspirational Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Portray The Positive Aspects Of Life
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:40 am من طرف mehran

»  68 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That Will Help You When The Spirit Is Willing But The Flesh Is Weak
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:39 am من طرف mehran

» 22 Notable Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Might Reorient Your Line Of Thought
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:10 pm من طرف mehran

»  46 Thought-Provoking The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes You Must Know
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:09 pm من طرف mehran

»  35 Powerful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes & Life Lessons To Stay Ahead
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:08 pm من طرف mehran

»  66 Enlightening quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Broaden Your Worldview
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:07 pm من طرف mehran

»  48 Enlightening Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani For A Better World
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  43 Inspiring Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Serve As Food For Thought
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  6 Insightful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That You Must Share
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:50 am من طرف mehran

»  27 Thought-Provoking Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani On Children, Learning And Psychology
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:49 am من طرف mehran

»  78 Great Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani, The Author Of The Red Book
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:48 am من طرف mehran

»  50 TIMELESS Philosophical Quotes By Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:38 am من طرف mehran

»  7 inspirational quotes of Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:36 am من طرف mehran

كساني كه Online هستند
در مجموع 4 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 4 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 49 و در تاريخ الثلاثاء فبراير 13, 2024 3:21 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
شکوفه
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Vote_rcapسومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Voting_barسومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Vote_lcap 
serendipiti
سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Vote_rcapسومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Voting_barسومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Vote_lcap 
mehran
farimah
raazi
hadi
nahid
امیر
donia
سروناز

سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان

سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان Empty سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان

پست من طرف سروناز الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:17 am

۹ رئیس دولت در اجلاس گازی تهران
۱۳۹۴\۰۹\۰۲ - ۱:۵۳ PM

سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان با حضور ۹ رئیس دولت ، عصر امروز به ریاست رئیس جمهور کشورمان در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ خیابان یمن در تهران که سالن اجلاس سران در آن قرار دارد از ساعت 14 امروز زیر بار ترافیک سران کشورهای صادرکننده گاز می رود. سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) با حضور رئیسان جمهوری روسیه، عراق، بولیوی، ونزوئلا، گینه استوایی، نیجریه، ترکمنستان و نخست وزیر الجزایر در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

ریاست این دوره از اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز را حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان برعهده دارد.

همچنین در این اجلاس فرستاده ویژه رئیس جمهوری آذربایجان، سالم البدری دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت و آلدو فلورس کویرگان دبیرمجمع بین المللی انرژی حضور می یابند.

سران کشورهای صادرکننده گاز در جلسه امروز، مسایل مربوط به بازار جهانی گاز را مورد بررسی قرار خواهند داد.

همچنین بیانیه پایانی سومین اجلاس سران GECF نیز پس از تائید اعضا منتشر می شود.

کارشناسان معتقدند: اجلاس تهران می تواند نقطه عطفی در فرایند تکامل و بلوغ GECF باشد؛ ضمن آنکه می تواند با ورود جدی به مسائل و چالش های صنعت و تجارت جهانی گاز و ایجاد بسترها و زمینه های همکاری های فنی، اقتصادی و سیاسی میان کشورهای عض GECF، زمینه ارتقای جایگاه این نهاد بین المللی و همچنین جایگاه و اهمیت کشورهای دارنده و صادرکننده گاز جهان در معادلات اقتصادی و سیاسی بین المللی را فراهم کند.

با برگزاری سه اجلاس سران، فوق العاده و عادی وزیران در تهران، ایران نخستین بار از زمان تشکیل مجمع کشورهای صادرکننده گاز در 14 سال گذشته همزمان میزبان سه اجلاس است.

ایده اولیه تاسیس چنین سازمانی از سوی ایران بود.

مجمع صادرکنندگان گاز 12 عضو اصلی و 5 عضو ناظر دارد که هیات های بیشتر این کشورها وارد تهران شده اند.

مجمع کشورهای صادرکننده گاز- 42 درصد از تولید گاز جهان و 67 درصد از ذخایر گازی جهان، را در اختیار دارد.

هفدهمین نشست عادی مجمع کشورهای صادرکننده گاز هم روز شنبه در تهران برگزار ‌شد .

12 کشور اصلی عضو مجمع صادرکنندگان گاز جهان شامل جمهوری اسلامی ایران ، روسیه ، مصر ، الجزایر، بولیوی ،گینه استوایی ، لیبی ، نیجریه ، قطر ، ترینیداد و توباگو ، ونزوئلا و امارات عربی متحده هستند.

هلند ، نروژ ، عراق ، عمان و پرو اعضای ناظر این مجمع به شمار می روند.

اقای زنگنه وزیر نفت کشورمان ابراز امیدورای کرده ایران در دو سال آینده 20 تا 30 میلیارد دلار قرارداد جدید نفتی و گازی با شرکتهای خارجی منعقد کند.

در حال حاضر 24 درصد از ترکیب انرژی جهان را سوخت گاز تشکیل می دهد که ایران با داشتن 33.8 تریلیون مترمکعب ذخایر اثبات شده در جایگاه نخست دارندگان ذخایر گازی جهان قرار دارد.

دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز هم گفت این مجمع در دوسال گذشته متحول شده است.

دکتر محمد حسین عادلی تاکید کرد: دبیرخانه (جی یی سی اف) کمیته‌هایی برای رصد روزانه بازارهای جهانی شکیل داده است.

به گفته عادلی این مجمع مدلی پیشرفته هم تدوین کرده که می تواند بر اساس واقعیتهای مربوط به 133 کشور جهان، میدانها و مخازن آنها روند بازار جهانی گاز را در میان و بلند مدت و پیش بینی کند.

سابقه اجلاس سران و بیانیه های آن

بر اساس این گزارش، نخستین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز، سال 2011 در دوحه قطر برگزار شد؛ در این نشست رئیسان، مقام های ارشد کشورهای الجزایر، نیجریه، گینه استوایی، بولیوی، روسیه،عمان و وزیران انرژی قراقستان نروژ، هلند و ونزوئلا حضور داشتند.

شرکت کنندگان در این نشست تاکید کردند GECF در حال فعالیت روی ارزیابی بهترین راه ها برای حل و فصل چالش های کنونی در بازارهای منطقه ای و جهانی گاز و هماهنگی میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان گاز و راه اندازی گفت وگوهای موثر میان آنهاست.

یکی دیگر از مسائل مهم مورد بحث در نخستین نشست سران، تعریف جایگاه و نقش گاز طبیعی در ساخت یک اقتصاد با تولید کربن کم، هماهنگی آن با توسعه انرژی های جایگزین و ترویج منافع محیط زیستی این سوخت پاک بود.

دومین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز هم سال 2013 در مسکو و در کاخ کرملین به میزبانی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و مقام های ارشد الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، عمان، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، امارات متحده عربی و ونزوئلا و اعضای ناظر عراق، هلند و نروژ برگزار شد.

نتیجه این نشست، بیانیه مسکو بود که در آن، کشورهای عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز به اتفاق آرا بر تقویت نقش این مجمع، افزایش همکاری های جهانی برای حفاظت از منافع جی.ئی.سی.اف، حفظ اصول مبادلات بین المللی و تقویت نقش بنیادی قراردادهای بلندمدت و ادامه حمایت از قیمت گذاری گاز براساس شاخص قیمت های نفت و فرآورده های نفتی تاکید کردند.

اجلاس تهران و اهمیت منحصر به فرد آن

اجلاس وزارتی عادی و فوق العاده عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز هم روز شنبه در تهران برگزار و دستور کار اجلاس سران تعیین شد. همچنین وزیران عضو این مجمع در اجلاس فوق العاده ، مفاد بیانیه پایانی را که قرار است در اجلاس سران منتشر شود بررسی و تصویب کردند.

برچسب ها:
گاز ،

اجلاس ،

ایران ،
سروناز
سروناز

الميزان
القرد
شمع های روشن : 84
جایگاه : 165257
شهرت : 180
زاد روز : 1992-09-24