رهنمودهای استاد فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی| دانای اُرُدیستهای جهان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
معرفی سایت

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
»  10 Motivational and Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani - Life and Success
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:12 pm من طرف serendipiti

»  5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:11 pm من طرف serendipiti

» 6 Mind-Blowing Quotes By The The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:10 pm من طرف serendipiti

»  The Famous Quotes - Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:45 am من طرف mehran

»  Beautiful Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes To Achieve Peace in Your Life
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:44 am من طرف mehran

»  Uncommon Quotes from Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Can Change Your Life
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:42 am من طرف mehran

»  35 Inspirational Quotes On Patience by Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:41 am من طرف mehran

»  46 Inspirational Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Portray The Positive Aspects Of Life
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:40 am من طرف mehran

»  68 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That Will Help You When The Spirit Is Willing But The Flesh Is Weak
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:39 am من طرف mehran

» 22 Notable Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Might Reorient Your Line Of Thought
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:10 pm من طرف mehran

»  46 Thought-Provoking The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes You Must Know
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:09 pm من طرف mehran

»  35 Powerful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes & Life Lessons To Stay Ahead
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:08 pm من طرف mehran

»  66 Enlightening quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Broaden Your Worldview
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:07 pm من طرف mehran

»  48 Enlightening Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani For A Better World
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  43 Inspiring Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Serve As Food For Thought
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  6 Insightful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That You Must Share
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:50 am من طرف mehran

»  27 Thought-Provoking Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani On Children, Learning And Psychology
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:49 am من طرف mehran

»  78 Great Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani, The Author Of The Red Book
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:48 am من طرف mehran

»  50 TIMELESS Philosophical Quotes By Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:38 am من طرف mehran

»  7 inspirational quotes of Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:36 am من طرف mehran

كساني كه Online هستند
در مجموع 3 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 3 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 49 و در تاريخ الثلاثاء فبراير 13, 2024 3:21 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
شکوفه
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Vote_rcapپیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Voting_barپیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Vote_lcap 
serendipiti
پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Vote_rcapپیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Voting_barپیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Vote_lcap 
mehran
farimah
raazi
hadi
nahid
امیر
donia
سروناز

پیام های زندگی بخش ارد بزرگ

+3
farimah
شکوفه
enar
7 مشترك

صفحه 5 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Empty پیام های زندگی بخش ارد بزرگ

پست من طرف enar السبت مارس 13, 2010 1:15 pm

تذكير بمساهمة فاتح الموضوع :

پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Arm-orjinal-150

ارد بزرگ می گوید : مردم به دنبال گزارش روزانه فرمانروایان نیستند! آنان دگرگونی و بهروزی زندگی خویش را خواستارند !! .
enar
enar

شمع های روشن : 46
جایگاه : 165202
شهرت : 2

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پیام های زندگی بخش ارد بزرگ - صفحة 5 Empty رد: پیام های زندگی بخش ارد بزرگ

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:06 pm

*.¸¸.*´¨`*.¸¸..*´¨`*.¸¸.*´¨`*.¸¸.*´¨ `*.¸¸.*´¨`*.¸¸.*

108. فرگرد صوفی گری

آدمیان ترسو و ناکارآمد خود را در دنیایی صوفیانه قهرمان می بینند . ارد بزرگ

سرزمینی که جوانانش دارای افکاری صوفیانه هستند ، بزودی بردگی را نیز تجربه می کنند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 108. فرگرد صوفی گری - 2 فرمان

mehran
mehran

شمع های روشن : 275
جایگاه : 171397
شهرت : 19

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:07 pm

107. فرگرد توانایی

آنکه به خرد توانا شد ، ترس برایش نامفهوم است . ارد بزرگ

همواره تنهایی ، توانایی به بار می آورد . ارد بزرگ

در هنگام توانایی اگر بستانکاری دیگران را ندهی ، بویژه هنگامی که او درمانده باشد ، فر و جایگاه خویش را برای همیشه از دست می دهی . ارد بزرگ

سپاسگذاری و ارج نهادن به دیگران ، نشان بزرگی و توانایی ست . ارد بزرگ

اندیشه برتر در روزهای توفانی و آشوب و در همان حال خموشی و آرامش ، توانایی برتر خویش را از دست نمی دهد. ارد بزرگ

پیش از آنکه با کسی پیمانی ببندید ، دمی درباره توانایی خود در اجرای آن بیندیشید و سپس پاسخ گویید . ارد بزرگ

آنگاه که شب فرا رسید و همه پدیدگان فرو خُفتند ابردریاها به پا می خیزند، آیا تو هم بر می خیزی ؟ ارد بزرگ

آنکه نمی تواند از خواب خویش برای فراگیری دانش و آگاهی کم کند ارزش برتری و بزرگی ندارد . ارد بزرگ

رشد آدمیان تنها زمانی پایدار خواهد بود که بر اساس شایستگی ها و توانایی آنها باشد . ارد بزرگ

آنان که مدام دل نگران ناتوانان هستند هیچ گاه نمی توانند ناتوانی را نجات بخشند ! با اشک ریختن ما ، آنها توانا نمی شوند باید توانا شد و آنگاه آستین همت بالا زد . ارد بزرگ

تواناترین آدمها ، بیشتر زمانها خود را ناتوان می یابند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 107. فرگرد توانایی - 11 فرمان

mehran
mehran

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:08 pm

106. فرگرد آرزو

هر آرزویی بدون پژوهش و تلاش ، به سرانجام نخواهد رسید . ارد بزرگ

اگر برای رسیدن به آرزوهای خویش زور گویی پیشه کنیم ، پس از چندی کسانی را در برابرمان خواهیم دید که دیگر زورمان به آنها نمی رسد . ارد بزرگ

کسی که چند آرزوی درهم ورهم دارد به هیچ کدام از آنها نمی رسد مگر آنکه با ارزشترین آنها را انتخاب کند و آن را هدف نهایی خویش سازد . ارد بزرگ

آینده جوانان را از روی خواسته ها ، و گفتار ساده اشان ، می توان پی برد . نپنداریم که میزان دارایی و یا امکانات ، دلیلی بر پیروزی و یا شکست آنهاست ، مهم خواسته و آرزوی آنهاست . ارد بزرگ

به آرزوهایی خویش ایمان بیاورید و آنگونه نسبت به آنها باندیشید که گویی بزودی رخ می دهند . ارد بزرگ

توان آدمیان را، با آرزوهایشان می شود سنجید . ارد بزرگ

مردمی که نگاه ملی و آرزوهای خویش را به فراموشی سپرده اند ، همچون بیماران آسیب پذیرند . ارد بزرگ

تنها کسانی از آرزوهای نیک جوانان واهمه دارند که بر جایگاه خویش بیمناکند . ارد بزرگ

آرزوهای جوانان را خوار و کوچک مپندارید که سرآغاز کوهستانی آسمان خراش و یا دره ایی گود و ناپیداست . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 106. فرگرد آرزو - 9 فرمان

mehran
mehran

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:09 pm

105. فرگرد گزینش

سکوی پرش و گزینش بهتر می تواند در هر گاه و جایی یافت شود ، مهم آنست که تا آن زمان ، پاکی و شادابی خویش را نگاه داریم . ارد بزرگ

گزینش می تواند درست و یا نادرست باشد ، گزینش گری یک هنر است . بهره بردن از تجربه های دیگران می تواند به گزینش راه درست کمک کند . ارد بزرگ

گزینش امروز ما ، برآیند اندیشه ها و راه بسیار درازیست که تا کنون از آن گذشته ایم . این گزینش می تواند سیمای نوی را از ما به نمایش بگذارد . ارد بزرگ

آنکس ، رستاخیز و دگرگونی بزرگی را فراهم می آورد که پیشتر بارها و بارها با تصمیم گیری های بسیار ، خود ساخته شده است. ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 105. فرگرد گزینش - 4 فرمان

mehran
mehran

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:10 pm

104. فرگرد شناخت

اگر شناخت زن و مرد نسبت به ویژگی های درونی و بیرونی یکدیگر بیشتر گردد کمتر دچار گسست می شوند . ارد بزرگ

بسیاری از جنگها و آوردهای مردمی از روی نبود شناخت و آگاهی آنها نسبت به یکدیگر بوده است . ارد بزرگ

برای رسیدن به کامیابی نباید از شکست های پیشین خیلی ساده بگذرید ، شناخت موشکافانه آنها ، پیشرفت شما را در پی خواهد داشت . ارد بزرگ

شناخت ما از درون خویش آن اندازه هست که بتوانیم انتخابی درست در بدترین زمانها داشته باشیم باید به نتیجه گیری خود احترام بگذاریم . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 104. فرگرد شناخت - 4 فرمان

mehran
mehran

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:15 pm

103. فرگرد شادی

رازها در هنگامه شادی و بازی آدمی است . نکته فراموش شده جهان اندیشه ، تعریف درست این حالت هاست . ارد بزرگ

شادی و امید روان آدمی را می پرورد گر چه تن رنجور و زخمی باشد . ارد بزرگ

شادی و بهروزیمان را با ارزش بدانیم ، تن رنجور نیرویی برای ادب و برخورد درست برجایی نمی گذارد . ارد بزرگ

زندگی ، پیشکشی است برای شاد زیستن . ارد بزرگ

آنکه نگاه و سخنش لبریز از شادی ست در دوران سختی نیز ماهی های بزرگتری از آب می گیرد . ارد بزرگ

ابله ترین آدمیان آنانیند که با مسخره نمودن شایسته گان شاد می گردند . ارد بزرگ

سنگینی یادهای سیاه را
با تنهایی دو چندان می کنی …
به میان آدمیان رو و در شادمانی آنها سهیم شو
لبخند آدمیان اندیشه های سیاه را کمرنگ و دلت را گرم خواهد نمود . ارد بزرگ

هنگامه شادمانه سرودن و بنواختن ، چه زود گذر و کوتاه ست . ارد بزرگ

آنکه شادی را پاک می کند ، روان آدمیان را به بند کشیده است . ارد بزرگ

رنگ های روشن به زندگی و شادی نزدیکترند . ارد بزرگ

آدمیان نیرومند در هنگامه آورد و پیکارهای سهمگین ، شادی هدیه می دهند . ارد بزرگ

اگر پایکوبی و شادی نباشد ، جهان را ارزش زیستن نیست . ارد بزرگ

آنکه ترانه زاری کشت می کند ، تباهیدن زندگی اش را برداشت می کند . ارد بزرگ

از مردم غمگین نمی توان امید بهروزی و پیشرفت کشور را داشت . ارد بزرگ

چه بسیار اشکهایی که نوید شادی اند و چه فراوان خنده هایی که لبالب از غم و اندوه ... ارد بزرگ

شادی کجاست ؟ جای که همه ارزشمند هستند . ارد بزرگ

کاویدن در غم ها ما را به خوشبختی نمی رساند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 103. فرگرد شادی - 17 فرمان

mehran
mehran

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:18 pm

102. فرگرد سرنوشت

کسی که عاشق خود و سرنوشت خویش نیست هیچ کاری از او بعید نیست . ارد بزرگ

اگر دست تقدیر و سرنوشت را فراموش کنیم پس از پیشرفت نیز افسرده و رنجور خواهیم شد . ارد بزرگ

در هر سرنوشتی ، رازی مهم فرو نهفته است . ارد بزرگ

باور بدبختی از خود بدبختی دردناکتر است . ارد بزرگ

بدبخت کسی است که نمی تواند ناراستی خویش را درست کند . ارد بزرگ

سرآمد این جهانی شما هر چه بزرگتر باشد سرنوشت زیباتری در برابر شماست . ارد بزرگ

اگر بر ساماندهی نیروهای خود توانا نباشیم ، دیگران سرنوشتمان را می سازند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 102. فرگرد سرنوشت - 7 فرمان

mehran
mehran

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:19 pm

100. فرگرد گذشت و بخشش

با گذشت ، شما چیزی را از دست نمی دهید بلکه بدست می آورید . ارد بزرگ

بخشش میزان فر و شکوه آدمی را نشان می دهد . ارد بزرگ

راز اندوختن خرد ، یکرنگی است و بخشش . ارد بزرگ

برای رسیدن به جایگاهی بالاتر ، گذشت را نیز بیاموزیم . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 100. فرگرد گذشت و بخشش - 4 فرمان

mehran
mehran

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:20 pm

99. فرگرد همسر

جفتت اگر پرید برای پریدن عجله نکن . ارد بزرگ

همیشه بین خود و همسرت بازه ای را نگاهدار تا به خواری گرفتار نشوی . ارد بزرگ

گسستن دو همسر می تواند خاندانی را از هم بپاشد . ارد بزرگ

مردی که همسرش را به درشتی بیرون می کند ، به اشک به دنبالش خواهد دوید . ارد بزرگ

همسر خویش را از شهر و دیار خویش برگزینید ، نبود ریشه های فرهنگی همسو ، سختی به بار می آورد . ارد بزرگ

کسی که هنگام انتخاب همسر ، یکه تازی می کند و سخن ریش سفیدان را به هیچ می گیرد بارها و بارها با اشک ، رخش را خواهد شست . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 99. فرگرد همسر - 6 فرمان

mehran
mehran

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:21 pm

98. فرگرد آزادی

آزادی باجی به مردم نیست ! چرا که مال و داشته آنهاست. ارد بزرگ

کسی که آزادی می جوید زندانی برای اندیشه های دیگر نمی گسترد . ارد بزرگ

آزادی ، عنوانی برای زینت کاخ دیوان سالاران نیست ، آزادی کوچکترین حق مردم است که اگر نباشد هیچ دودمانی برجای نخواهد بود . ارد بزرگ

مهمترین گزینه برای ساختن یک فرمانروایی بزرگ ، توانمندی و پیشرو بودن است و لازمه رسیدن به توانمندی همیاری مردم است و مردم هنگامی همراه می شوند که براستی آزاد و شاد باشند. ارد بزرگ

آزادی بدون داشتن رسانه های آزاد ، شوخی خنده آور است . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 98. فرگرد آزادی - 5 فرمان

mehran
mehran

پست من طرف mehran الخميس مايو 13, 2010 2:22 pm

97. فرگرد ستیز

ستیزه جویان ، کشته اندیشه های پلید خویش خواهند شد . ارد بزرگ

بسیاری از ستیز ها ، برآیند دردها و گریه های دوران خردسالی ست . ارد بزرگ

برای نزدیکی و همگرایی خاندان خویش ، باید دستگیر یکدیگر شویم . ارد بزرگ

مرد دلیر بهنگام ستیز و نبرد ، همراهانش را نمی شمارد . ارد بزرگ

آنهایی که آمادگی برای پاسخگویی به تجاوز دشمن را با گفتن این سخن که : ” جنگ بد است و باید مهربان بود ، درگیری کار بدیست” را رد می کنند ، ساده لوحانی هستند که خیلی زود در تنور دشمن خواهند سوخت . ارد بزرگ

بدخو ، عمرش کم است . ارد بزرگ

آنکه همسایه مرگ است از چیزی نمی هراسد . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 97. فرگرد ستیز - 16 فرمان

mehran
mehran

پست من طرف donia الأحد يونيو 06, 2010 11:53 pm

1. فرگرد آرمان

آدمهای ماندگار به چیزی جز آرمان نمی اندیشند . ارد بزرگ

مردمان توانمند در میان جشن و بزم نیستند . آنها در هر دم به آرمانی بزرگتر می اندیشند و برای رسیدن به آن در حال پیکارند . ارد بزرگ

میندیش که دیگران ، تو را به آرمانت خواهند رساند . ارد بزرگ

پیش نیاز رسیدن به دلیری و بی باکی ، یافتن آرمان و خواسته ای هویدا است . ارد بزرگ

تنها آرمانهای بزرگ است که به ما بینشی فرا دنیوی می دهد . ارد بزرگ

مهم نیست تا چه میزان رشد کرده ایم ، مهم این است که از آرمان هایمان دور نشده باشیم . ارد بزرگ

هدف آدمهای کارآمد ، پیدا نمودن راهی مناسب برای ساختن ایده هاست . ارد بزرگ

آنکه در بیراهه قدم بر می دارد آرمان و هدف خویش را گم کرده است . ارد بزرگ

سفر ، نای روان است برای اندیشه و آرمان بزرگ فردا . ارد بزرگ

به جای خود کم بینی و آرمان گریزی ، پای در راه نهیم که این تنها درمانگر دردهای زندگی ست . ارد بزرگ

اگر آرمان برایمان هویدا باشد ابزار های رسیدن به آن را خیلی زود خواهیم یافت . ارد بزرگ

آرمان ما باید دارای شور و برانگیختگی باشد . انگیزشی که آدمی را به هست و جوشش نیاورد ، خسته کننده است . ارد بزرگ

یادآوری آرمانها ، از بیراهه روی بازمان می دارد . ارد بزرگ

آرمان را نباید فراموش ساخت اما می توان هر دم ، به روشی بهتر برای رسیدن به آن اندیشید . ارد بزرگ

هیچ گاه از داشتن دشمن نترس ، از انجام ندادن درست آرمان های خویش بترس . ارد بزرگ

میان گام نخست و آرمان بازه ای نیست ، آنچه داریم اندازه نیروی کنونی ماست . ارد بزرگ

کمر راه هم در برابر آرمان خواهی برآزندگان خواهد شکست . ارد بزرگ

آدمهای آرمانگرا هنگامیکه به نادرست بودن آرزویی پی می برند بر ادامه آن پافشاری نمی کنند . ارد بزرگ

اندیشه همه گیر مردمی همیشگی نیست زیرا همواره دستخوش دگرگونی بدست جوانان پس از خود است ورود جوانان به آرامی ، آرمانهای نو پدید می آورد ، و اگر آرمان گذشتگان نتواند خود را بازسازی کند ناگریز نابود می گردد . ارد بزرگ

هرگز هنگام گام برداشتن به سوی آرمان بزرگ ، نگاهت به آنانی که دستمزد خویش را پیشاپیش می خواهند نباشد ! تنها به توانایی های خود اندیشه کن . ارد بزرگ

همیشه بدنبال سرنوشتی بهتر برای خود باش ، و اگر کسب دانش آرمانت است هر آنچه در این مسیر رنج ببری ارزشش را دارد . ارد بزرگ

آرمان ما نباید موجب نابودی دیگران گردد آرمانی ارزشمند است که بهروزی ما و دیگران را در پی داشته باشد . ارد بزرگ

آدم های هدفمند فرمندند ، چرا که برآیند هدفمندی ، پاکی ست و پاکی شاهراه فرمندیست . ارد بزرگ

آنکه هدفش را ساده و باز نموده کمتر دچار سر در گمی می گردد . ارد بزرگ

زمانی می توانید کسی را از راهی بازدارید که ابتدا هدفش را دگرگون ساخته باشید . تا کسی هدفش دگرگون نگردد شما راه به جایی نخواهید برد . ارد بزرگ

آدمیانی اندک ، تنها به هدف می اندیشند ! و بسیار کسان که هدفشان جز خانه نشین کردن همان گروه و دسته کوچک نیست . ارد بزرگ

گاهی هدف خود ، سد دید آدمیست باید دور شد و آنگاه برگشت چه درخشان هویداست . ارد بزرگ

برنامه داشتن ویژه گی آدمهای کارآمد است . ارد بزرگ

کیهان دارای ساختاری هدفمند است . این ساختار به آن پویایی بخشیده ، و برآیندی شگرف ، در آن بر جای می گذارد . ارد بزرگ

اگر آرمان و هدف زندگی خویش را بدانیم ، هر دم از خانه این و آن سر در نمی آوریم . ارد بزرگ

در دوران زندگی ، تنها زمان هایی برایمان ارزشمند است که هدف و آرمانی را پیگیری می کردیم . ارد بزرگ

کسی که اندیشه اش بازیچه اخبار و رویدادهای گوناگون است هیچ گاه به آرمان و هدف زندگی خویش نمی رسد . ارد بزرگ

خوی آدمی همواره بدنبال دگرگونی و هدفمندی است . ارد بزرگ

بزرگترین کجرویها را زمانی انجام می دهیم که فکر می کنیم دیگر چیزی برای از دست دادن نداریم !. ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 1. فرگرد آرمان - 34 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان
شمع های روشن : 89
جایگاه : 165473
شهرت : 7
زاد روز : 1989-04-04

پست من طرف donia الأحد يونيو 06, 2010 11:54 pm

2. فرگرد عشق

عشق همچون توفان سرزمین غبار گرفته وجود را پاک می کند و انگیزه رشد و باروری روزافزون می گردد . ارد بزرگ

عشق چنان شیفتگی در نهان خود دارد که سخت ترین دلها نیز ، گاهی هوس شنا در آن را می کنند . ارد بزرگ

نماز عشق ترتیبی ندارد چرا که با نخستین سر بر خاک گذاردن ، دیگر برخواستنی نیست . ارد بزرگ

هیچ گاه عشق به همدم را پاینده مپندار و از روزی که دل می بندی این نیرو را نیز در خویش بیافرین که اگر تنهایت گذاشت نشکنی و اگر شکستی باز هم نامید نشو چرا که آرام جان دیگری در
راه است . ارد بزرگ

کمک به همگان ، عشقی است که به برجستگان کمک می کند راه های سرفرازی را بیابند . ارد بزرگ

عشقی که آدمی را به گوشه نشینی وادار کند ارزشی ندارد عشق باید توان پرتاب انسان به سوی هدفهای راستین را داشته باشد . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 2. فرگرد عشق - 6 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الأحد يونيو 06, 2010 11:55 pm

3. فرگرد رنج و سختی

سختی های بزرگ به آدمی نیرویی دو چندان می بخشد . ارد بزرگ

دشواری ، به هدف ما ارزش می بخشد . دشواری بیشتر ، ارزش فزونتر . ارد بزرگ

مستمند کسی است ، که دشواری و سختی ندیده باشد . ارد بزرگ

ارزش سختی های روزگار را باید دانست ، آنها آمده اند تا ما را نیرومندتر سازند . ارد بزرگ

آنکه سختی نکشیده ، نرمی و بهکامی نخواهد داشت . ارد بزرگ

گذشتن از سختی های پیش رو ، چندان سخت تر از آن چه پشت سر گذاشته ایم نخواهد بود . ارد بزرگ

بسیار یاد کردن از سختی های زندگی ، بردگی می آورد . ارد بزرگ

آنچه بدست خواهی آورد فراتر از رنج و زحمتت نخواهد بود . ارد بزرگ

دوستی با رنج ها و درد ها مانند دوستی با دشمن ستیزه جو ست ، باید بر ناراستی ها تاخت که این تنها راه ماندگاریست . ارد بزرگ

رنج آدمی را نیرومند می سازد برسان کوهستان سخت . ارد بزرگ

سرآمد دشواری و سختی دانایست و دانا چشم خویش را بر بسیاری از زیبایی های زود گذر گیتی خواهد بست . ارد بزرگ

زندگی رنج و درد نیست هدیه ایی است برای شاد بودن . مادر گیتی جام زهر بر دهان کودک خویش نمی گذارد ، او می پروراند برای بهروزی و خوشبختی . ارد بزرگ

آدم خودساخته ، بازیچه بادهایی که به هر سو روانند نمی گردد . ارد بزرگ

بهبودی زخم شمشیر بسیار تندتر از زخم دل آزرده است. ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 3. فرگرد رنج و سختی - 14 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الأحد يونيو 06, 2010 11:55 pm

4. فرگرد گیتی

تمنای واپسین آدمی ، شناور شدن در بسامدهای گیتی است . ارد بزرگ
بسامدها : امواج

گیتی در جنگ و آوردی بزرگ در گردش است . اندیشه و تلاش خردمندان از یک سو و پوزخند اهریمن و روان دیوپیشگان از سوی دیگر ، معرکه این جهان گذارا است . ارد بزرگ

بی مایگی و بدکاری پاینده نخواهد بود ، گیتی رو به پویندگی و رشد است . با نگاهی به گذشته می آموزیم : اشتباهاتی همچون برده داری ، همسر سوزی و … را آدمیان رها نموده اند ، خردورزی ! آدمی را پاک خواهد کرد . ارد بزرگ

آنانیکه خویی جانور گونه دارند و تنها در پی زدودن گرفتاریهای خویشتن خویش هستند بزهکاران روزگارند. باید گفت نشانه آنها بر گیتی هم تراز ریگ کوچکی در کرانه دریای آدمیان نیز نخواهد بود . ارد بزرگ

بی پایبندی به نظم در گیتی ، ویژگی آدمهای گوشه گیر است که عشق و احساس را سپر دیدگاههای نادرست خود می کنند. ارد بزرگ

نرمش و سازگاری با گیتی از هر کمین دلهره آوری ، رهایی مان خواهد بخشید . ارد بزرگ

گیتی همواره در حال زایش است و پویشی آرام در همه گونه های آن در حال پیدایش است . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 4. فرگرد گیتی - 7 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الأحد يونيو 06, 2010 11:59 pm

5. فرگرد سرپرست

ریشه کارمند نابکار ، در نهاد سرپرست و مدیر ناتوان است . ارد بزرگ

بکار گیری آشنایان در یک گردونه کاری برآیندی جز سرنگونی زود هنگام سرپرست آن گردونه را به دنبال نخواهد داشت . ارد بزرگ

شباهنگام برای خانواده و نزدیکانت نامه بنویس و در روز برای اربابان و سرپرستان . ارد بزرگ

سرپرست ناتوان بزرگترین عامل هرز نیروهاست . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 5. فرگرد سرپرست - 4 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الأحد يونيو 06, 2010 11:59 pm

6. فرگرد پیشوا

برای شناخت آدمیان ، بجای کنکاش در اندیشه تک تک آنها ، بدنبال شناخت پیشوای انگاره و خرد آنها باشید . ارد بزرگ

کشوری که دارای پیشوایی بی باک است همه مردمش قهرمان و دلیر می شوند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 6. فرگرد پیشوا - 2 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:01 am

7. فرگرد کودکی

پوزش خواستن از پس اشتباه ، زیباست حتی اگر از یک کودک باشد. ارد بزرگ

رسیدن به راستی و درستی چندان سخت و پیچیده نیست کافیست کمی به خوی کودکی برگردیم . ارد بزرگ

هرگز به کودکانتان نگویید پیشه آینده اش چه باشد همواره به او ادب و ستایش به دیگران را آموزش دهید چون با داشتن این ویژگیها همیشه او نگار مردم و شما در نیکبختی خواهید بود و اگر اینگونه نباشد هیچ پیشه ای نمی تواند به او و شما بزرگواری بخشد . ارد بزرگ

کسی که همسر و کودک خویش را رها می کند ، در پی خفت ابدیست . ارد بزرگ

کودکی که گناه خویش را بدون پرسش ما به گردن می گیرد در حال گذراندن نخستین گام های قهرمانی است . ارد بزرگ

کودکان برای شاد بودن ، بیش از هر چیزی به گفتگو با ما نیاز دارند . ارد بزرگ

بی پناهی و سرگردانی کودک امروز بیش از هر زمان دیگری ست . ارد بزرگ

بهترین شیوه آموزش به کودک ، همراه شدن با او در درون داستانهای پند آموز است . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 7. فرگرد کودکی - 8 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:02 am

8. فرگرد سیاست

اهل سیاست پاسخگو هستند ! البته تنها به پرسشهایی که دوست دارند ! . ارد بزرگ

مهم ترین رازهای نهان سیاست بازان ، چیزی جز پیگری اندیشه مردم کوچه و بازار نیست . ارد بزرگ

آدمهای پلیدی هستند که با زمان سنجی مناسب ، از نگرانی های همگانی بهره می برند و خود را یک شبه رهایی بخش مردم می خوانند . ارد بزرگ

کوشش های سیاسی برای جوانان ، مردابی مرگبار است . ارد بزرگ

سیاستمداری که تنها به پیشروی می اندیشد دمادم برای خویش دشمن تراشی می کند . ارد بزرگ

سخن گفتن از دوستی و دشمنی پایدار در سیاست ، خنده آور است . ارد بزرگ

تنها میهمانی را بپذیرید ، که بتوانید بدرقه اش کنید . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 8. فرگرد سیاست - 7 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:03 am

9. فرگرد مردان و زنان کهن

چو گرمای تن مردان و زنان کهن به آسمان پر کشید با یاد خویش اندیشه هواخواهان خود را گرما دهند . ارد بزرگ

مردان و زنان کهن در راه رسیدن به هدف ، یک آن هم نمی ایستند . ارد بزرگ

نگاه مردان کهن ایستا نیست آنها دورانهای آینده را نیز به خوبی می بینند . ارد بزرگ

دودمان بی نیا و مرد کهن ، به هزار آیین اهریمنی گردانده می شود . ارد بزرگ

اگر نتوانیم به تبار خویش سامانی درست دهیم ، مانند این است که در خانه ایی بی دیوار زندگی می کنیم . ارد بزرگ

مردان و زنان کهن برآیند خوی و منش مردمان سرزمین خویش اند . ارد بزرگ

رستاخیزهای اجتماعی بدون همراهی زنان شجاع غیر ممکن است چرا که زن پرچمدار وارستگی ، پاکی و از خودگذشتگی ست . ارد بزرگ

پشتکار گوهر مردان و زنان فرهمند است . ارد بزرگ

بوی خوش بهشت در سخن زنان و مردان پاک نهاد جاریست . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 9. فرگرد مردان و زنان کهن - 9 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:03 am

10. فرگرد برآزندگان

برآزندگان خواهند ساخت سرآیندگان از پس آن خواهند سرود و زمین آیندگان را بارور می سازند . ارد بزرگ

برآزندگان سپاه یاران خویش را تنها در آمدگان و زندگان نمی بینند . ارد بزرگ

برآزندگان گرما بخشند ، سخن و گفتار آنان راه روشن آیندگان است . ارد بزرگ

برآزندگان به گفتار سخیف و کم ارزش زندگی خویش را تباه نمی سازند . ارد بزرگ

برآزندگان چشم در دست پر از بذر خویش دارند و آسمانی که مهربان است صدای غرش باد هرزه گرد آنها را از راه خویش برنمی گرداند . ارد بزرگ

برآزندگان مست شرآب هزاران ساله تاریخ کشورخویشند سخن آنان جز آهنگ خیزش و رشد نیست . ارد بزرگ

برآزنده نمی گوید کیست ! او می گوید چیستی ؟ و از چیستت تو را به آسمانها می کشاند . ارد بزرگ

برآزندگان بدنبال دگرگونی و رستاخیزند ، رشد در کمینگاه راه های نارفته است . ارد بزرگ

برآزندگان شادی را از بوته آتشدان پر اشک ، بیرون خواهند کشید . ارد بزرگ

دارایی برآزندگان ، دلی سرشار از امید است به پهنه و گستره آسمانها . ارد بزرگ

کمر راه هم در برابر آرمان خواهی برآزندگان خواهد شکست . ارد بزرگ

برآزندگان و ترس از نیستی؟! آرمان آنها نیستی برای هستی میهن است. ارد بزرگ

پرهای خون آلود برآزندگان نقش زیبای آزادی آیندگان است. ارد بزرگ

کجاست سینه کش کوهستان سرد و بلندی که گامهای برآزندگان را بر تن خویش به یادگار نداشته باشد ؟ . ارد بزرگ

برآزندگان دستی و دامنی برای کاشتن دارند ! تا کدام فرزند برداشت کند ؟... ارد بزرگ

ویرانه کاخ های برآزندگان هم ، هزاران گهواره امید بر بستر خویش دارد . ارد بزرگ

میهن پرستی هنر برآزندگان نیست که آرمان آنان است . ارد بزرگ

چه فریست زندگی را آنگاه که : برآزندگان را نشناسی ؟ و در خود بپیچی ؟ . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 10. فرگرد برآزندگان - 18 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:04 am

11. فرگرد اسطوره

سرزمینی که اسطوره های خویش را فراموش کند به اسطورهای کشورهای دیگر دلخوش می کند فرزندان چنین دودمانی بی پناه و آسیب پذیرند . ارد بزرگ

اسطوره ها زاینده اند ! آنان برای فرزندان سرزمین خویش همواره امید به ارمغان می آورند . ارد بزرگ

اسطوره های کهن پایه ها و ستونهای فر و رشد کشورند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 11. فرگرد اسطوره - 3 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:05 am

12. فرگرد فرزند

هیچ گاه در برابر فرزند ، همسرتان را بازخواست نکنید . ارد بزرگ

تنها مادر و پدر خواست های فرزند را بی هیچ چشم داشتی بر آورده می سازند . ارد بزرگ

مادر و پدر ، زندگیشان را با فروتنی به فرزند می بخشند . ارد بزرگ

این دیدگاه اشتباست که بپنداریم مرد توانا ، فرزندی همچون خود خواهد داشت . ارد بزرگ

فرزند نانجیب ، آتش عمر پدر است . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 12. فرگرد فرزند - 5 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:05 am

13. فرگرد فرمانروا

فرمانروای بزرگ مردم خویش را در هیچ کجای دنیا از یاد نمی برد و همیشه پناه آنان است . ارد بزرگ

فرمانروا اندیشه خویش را درگیر رخدادهای کوچک نمی کند . ارد بزرگ

سیاست بازان بدانند که فرمانروا همیشه به مردم بدهکار است . ارد بزرگ

سردمداران ناشایست ترسشان از ناکارآمدیشان نیست ، دوری از فرمانروایی آنها را می ترساند ! . ارد بزرگ

سردمداران برای آنکه به توفان مردم گرفتار نشوند باید با امواج دریای آدمیان هماهنگ گردند .مهار دریا غیر ممکن است کسانی که فکر می کنند مردم را با امکانات خود مهار کرده اند دیر یا زود گم می شوند . ارد بزرگ

فرمانروایان نیرومند ، رایزنانی باهوش و کارآمد در کنار خود دارند . ارد بزرگ

بیچاره مردمی که فرمانروایانش رایزن ! ، و رایزنانشان فرمانروا هستند . ارد بزرگ

مردم به دنبال گزارش روزانه فرمانروایان نیستند! آنان دگرگونی و بهروزی زندگی خویش را خواستارند !! . ارد بزرگ

فرمانروای دانا می داند ، هیچ ندای با کُشتن خفه نمی شود . ارد بزرگ

فرمانروای دانا ، زخم خورده را بر هیچ کار دیوانی نمی گمارد . ارد بزرگ

خواست فرمانروا باید هم آهنگ با مردم باشد پیشداری او به نابودی اش می انجامد . ارد بزرگ

فرمانروای اندرزگو شایسته فرمانروای نیست تنها آنانی شایسته اند که اهل کارند . ارد بزرگ

همواره سودجویان خود را نگهبانان راستین فرمانروا می دانند . حال آنکه فرمانروای پاکزاد ، به شمار مردم خویش پاسبان دارد . ارد بزرگ

وقتی دیوانسالاران از نزدیکان فرمانروایان شدند دیگر امیدی به رشد کشور نیست . ارد بزرگ

بیچاره مردمی که فرمانروایانشان ، شاگردان رسانه ها باشند . ارد بزرگ

فرمانروایان تنها پاسخگوی زمان حال خویش نیستند آنها به گذشتگان و آیندگان نیز پاسخگویند . ارد بزرگ

فرمانروای شایسته به فکر انتقام از مردم خویش نیست . ارد بزرگ

فرمانروایان هیچگاه نباید از بار کاری که بر دوش گرفته اند شانه خالی کنند اگر هم اشتباهی رخ نموده با دلیری آن را بازگویند . ارد بزرگ

فرمانروایی که نتواند جلوی بیداد بزهکاران و چپاولگران را بگیرد شایستگی گرداندن کشور را ندارد . ارد بزرگ

فرمانروا در برکناری کارمند نابکار زمانی را نباید از دست دهد چون سیاهی کار بزهکار در دید مردم خیلی زود دامن او را نیز خواهد گرفت . ارد بزرگ

به حال سرزمینی که روشنفکرش ، حرف فرمانروایان تمامیت خواه را تکرار می کند باید گریست . ارد بزرگ

بی شرم ترین فرامانروایان آنهایی هستند که ناکارامدی و اشتباهات خود را به مردم نسبت می دهند . ارد بزرگ

فرمانروایان بی خرد ، مردم را شاگرد خویش می پندارند . ارد بزرگ

پادشاهی که مردمش از او فروتر بنشینند در فزونی و برتری نیست او در ته چاه کبر و خود بینی فرو افتاده است . ارد بزرگ

یکی از بزرگترین خوشبختی ها ، خدمت بیشتر به مردم است . ارد بزرگ

میرآب ، به اندازه دهد ، همه دشت سبز خواهد بود . ارد بزرگ

فرمانروای نیک ، دست نشانده پلید ندارد ! . ارد بزرگ

فرمانروایان با تجربه از همان چشمه ایی می نوشند که مردم را سیراب می کند . ارد بزرگ

فرمانروایان برای رشد و بهروزی جوانان رودخانه های هدفمند کار فرام آورند ، تا توان آنها به شوره زار و مرداب نرسد . ارد بزرگ

نگهبانی از داشته های یک کشور برای فرمانروا یک قانون است و انجام آن خودستایی ندارد . ارد بزرگ

در جامعه ایی که هدفمندی و تلاش وجود دارد ، کار و کوشش ارزش دارد و فرمانروایان زمینه پویش را فراهم می آورند ناراستی هایی همانند دوستی نابهنجار دختر و پسر گل نمی کند . ارد بزرگ

و فرمانروایی که دروغ گفت ، فر و شکوه خویش را به خاک سپرد . ارد بزرگ

هیچگاه به دروغگویان میدان کارگزاری ندهید ، با وجود این که توانایی انجام آن را بهتر از هر کسی داشته باشند . ارد بزرگ

پیشینه کهن پر است از داستان های بریده شدن نای دژخیمان بدست مردم . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 13. فرگرد فرمانروا - 34 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

پست من طرف donia الإثنين يونيو 07, 2010 12:06 am

14. فرگرد انتخابات

انتخابات مکان شعبده بازی دیوان سالاران نیست ! . ارد بزرگ

امروزه ، انتخابات آزاد تنها راهکار ادامه زندگی سیاسی فرمانروایان است . ارد بزرگ

انتخابات آزاد ، دشمن هیچ یک از باورهای توده مردم نیست . ارد بزرگ

انتخابات درست و سازنده ، ناجی کشور و نادیده گرفتن آن ، پگاه رستاخیزی هولناک است . ارد بزرگ

کشوری که گروه های هدفمند سیاسی ندارد انتخابات هر روز بیشتر به پستی می گراید . ارد بزرگ

دیوان سالاران بر این باور نباشند که انتخابات حقی است که آنها به مردم می دهند ! . ارد بزرگ

انتخابات نیاز به هنجاری خردمندانه دارد خردی که باور همه نخبگان آزاد اندیش کشور باشد . ارد بزرگ

انتخابات پرشگاه سیاسیون برای رسیدن به دستگاه دیوانی نیست اینجا خواست توده آدمیان برای درمان ناراستی هاست . ارد بزرگ

کوچک کنندگان دایره انتخابات ، با بن و ریشه آن دشمن اند . ارد بزرگ

آدمیانی که انتخابات نیک را بی ارزش می انگارند و آنانی که دانسته در بازی انتخابات نادرست رای می دهند هر دو به یک اندازه به سرزمین خویش پشت کرده اند . ارد بزرگ

شورای پژوهشگران بنیاد جهانی ارد بزرگ:کتاب سرخ- بخش 14. فرگرد انتخابات - 10 فرمان

donia
donia

الحمل
الثعبان

صفحه 5 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة
» در زندگی همسایگان، تجسس نکنیم. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» نظم باید در همه امور زندگی ما هویدا باشد. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» یک آموزگار خام می تواند، شاگردان خویش را برای همه زندگی، سرگردان کند. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» کسی که در او انسانیت نیست، به آسانی زندگی دیگران را تباه می سازد. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» با همه وجود و چشمانی باز، با تلخترین حقایق زندگی روبرو شوید و از چیزی نترسید. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی