رهنمودهای استاد فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی| دانای اُرُدیستهای جهان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
معرفی سایت

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
»  10 Motivational and Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani - Life and Success
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:12 pm من طرف serendipiti

»  5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:11 pm من طرف serendipiti

» 6 Mind-Blowing Quotes By The The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:10 pm من طرف serendipiti

»  The Famous Quotes - Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:45 am من طرف mehran

»  Beautiful Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes To Achieve Peace in Your Life
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:44 am من طرف mehran

»  Uncommon Quotes from Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Can Change Your Life
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:42 am من طرف mehran

»  35 Inspirational Quotes On Patience by Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:41 am من طرف mehran

»  46 Inspirational Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Portray The Positive Aspects Of Life
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:40 am من طرف mehran

»  68 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That Will Help You When The Spirit Is Willing But The Flesh Is Weak
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:39 am من طرف mehran

» 22 Notable Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Might Reorient Your Line Of Thought
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:10 pm من طرف mehran

»  46 Thought-Provoking The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes You Must Know
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:09 pm من طرف mehran

»  35 Powerful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes & Life Lessons To Stay Ahead
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:08 pm من طرف mehran

»  66 Enlightening quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Broaden Your Worldview
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:07 pm من طرف mehran

»  48 Enlightening Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani For A Better World
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  43 Inspiring Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Serve As Food For Thought
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  6 Insightful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That You Must Share
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:50 am من طرف mehran

»  27 Thought-Provoking Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani On Children, Learning And Psychology
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:49 am من طرف mehran

»  78 Great Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani, The Author Of The Red Book
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:48 am من طرف mehran

»  50 TIMELESS Philosophical Quotes By Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:38 am من طرف mehran

»  7 inspirational quotes of Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
نام دروغین جاده ابریشم Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:36 am من طرف mehran

كساني كه Online هستند
در مجموع 7 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 7 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 49 و در تاريخ الثلاثاء فبراير 13, 2024 3:21 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
شکوفه
نام دروغین جاده ابریشم Vote_rcapنام دروغین جاده ابریشم Voting_barنام دروغین جاده ابریشم Vote_lcap 
serendipiti
نام دروغین جاده ابریشم Vote_rcapنام دروغین جاده ابریشم Voting_barنام دروغین جاده ابریشم Vote_lcap 
mehran
farimah
raazi
hadi
nahid
امیر
donia
سروناز

نام دروغین جاده ابریشم

نام دروغین جاده ابریشم Empty نام دروغین جاده ابریشم

پست من طرف farimah الأحد أبريل 05, 2009 5:02 am

طبق نظريه قاره کهن ارد بزرگ گسترش نام جاده ابريشم ريشه در خوي استعمارگري کشور چين دارد از ديدگاه او اين واژه براي جاده ايي که باني آن ايرانيان باستان بوده اند و آنها فرهنگ و خرد خود همچون آيين ميترايسم را به چين مي بردند درست نيست . او مي گويد خدمات فرهنگي و علمي ايرانيان به هر دو سوي اين راه آنقدر بوده که اگر قرار باشد نامي برآن باشد ازآن ايرانيان است . او معتقد است خود چينيان هم از اين مسئله شگفت زده شده اند و در طي 30 سال گذشته تمام هم و تلاش خود را گذارده اند تا اين مسئله را تعميق بخشند . ارد بزرگ از مراکز دولتي و فرهنگي مي خواهد از گفتن اين نام و خواهر خواندگي شهرهاي ايران با شهر هاي چين بر اين اساس خودداري کنند . و در نهايت نام اين جاده را " راه فرهنگها " مي نامد که در برگيرنده آرمانهاي همه سرزمينهاي اين مسير باشد . نکته مهمي که نشان مي دهد چيني ها خود هم تازه به جاده ابريشم رسيده اند اين است که در خبرها مي خوانيم تازه امسال دولت چين براي مدارس در مورد جاده ابريشم مطلبي وارد کتابهاي درسي دانش آموزان کرده است آيا اگر جاده ابريشم واقعا تاريخي بود تا امروز چرا نبود ؟! آيا غير از اين است که چيني ها به ناگهان تصميم به فرهنگ سازي يک امر غير واقعي نموده اند ؟ در هيچ کتابي از ايرانيان نام جاده ابريشم نيست به جز کتاب عباس اقبال که آن هم 50 سال قدمت دارد ! . ارد بزرگ به يک نکته جالب اشاره مي کند و آن اينکه در چين کتاب شاهنامه ما را 400 سال بعد از نگارشش بنا به ادعاي خود مورخين چيني به زبان چيني ترجمه و نام هاي اصلي شخصيت هاي شاهنامه را عوض مي کنند و بر فرض به رستم مي گويند تانگ! و آن را از خود مي دانند جالب است که صدها فيلم رزمي بر اساس اشعار تانگ مي سازند و به همه آنها رنگ و بوي چيني مي دهند . همان کاري که امروز در مورد جاده ابريشم مي بينيم و حتي در صنعت که کپي و تکثير امري غير قابل انکار است .
farimah
farimah

الدلو
الحصان
شمع های روشن : 275
جایگاه : 165594
شهرت : 29
زاد روز : 1990-01-27

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه