رهنمودهای استاد فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی| دانای اُرُدیستهای جهان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
معرفی سایت

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
»  10 Motivational and Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani - Life and Success
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:12 pm من طرف serendipiti

»  5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:11 pm من طرف serendipiti

» 6 Mind-Blowing Quotes By The The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:10 pm من طرف serendipiti

»  The Famous Quotes - Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:45 am من طرف mehran

»  Beautiful Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes To Achieve Peace in Your Life
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:44 am من طرف mehran

»  Uncommon Quotes from Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Can Change Your Life
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:42 am من طرف mehran

»  35 Inspirational Quotes On Patience by Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:41 am من طرف mehran

»  46 Inspirational Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Portray The Positive Aspects Of Life
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:40 am من طرف mehran

»  68 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That Will Help You When The Spirit Is Willing But The Flesh Is Weak
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:39 am من طرف mehran

» 22 Notable Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Might Reorient Your Line Of Thought
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:10 pm من طرف mehran

»  46 Thought-Provoking The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes You Must Know
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:09 pm من طرف mehran

»  35 Powerful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes & Life Lessons To Stay Ahead
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:08 pm من طرف mehran

»  66 Enlightening quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Broaden Your Worldview
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:07 pm من طرف mehran

»  48 Enlightening Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani For A Better World
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  43 Inspiring Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Serve As Food For Thought
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  6 Insightful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That You Must Share
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:50 am من طرف mehran

»  27 Thought-Provoking Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani On Children, Learning And Psychology
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:49 am من طرف mehran

»  78 Great Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani, The Author Of The Red Book
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:48 am من طرف mehran

»  50 TIMELESS Philosophical Quotes By Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:38 am من طرف mehran

»  7 inspirational quotes of Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:36 am من طرف mehran

كساني كه Online هستند
در مجموع 5 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 5 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 49 و در تاريخ الثلاثاء فبراير 13, 2024 3:21 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
شکوفه
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Vote_rcapدانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Voting_barدانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Vote_lcap 
serendipiti
دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Vote_rcapدانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Voting_barدانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Vote_lcap 
mehran
farimah
raazi
hadi
nahid
امیر
donia
سروناز

دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني

دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني Empty دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني

پست من طرف nezamehadafmand الأربعاء أبريل 27, 2011 7:16 pm

امام خمینی(قدس سره):
فقه، تئوری واقعی و کامل ادارة انسان از گهواره تا گور است.

صحیفة نور، جلد21،ص98

دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني

انرژی

فمن یعمل مثقال ذرة خیراً یره

الحمدالله رب العالمین با عنایت به اینكه در دنیای امروز در خصوص رفاه و آسایش بشر و همچنین تسهیل در انجام امور و اینكه سعی برآن شده تا بشر از همة امكانات در جهت نیل به كمالات انسانی استفاده نماید، جهت تبیین چنین دیدگاهی، قبل از اینكه به موضوع اقتصادی مصرف انرژی (انواع مختلف انرژی) و شرح وظایف نهادها، ارگان ها، شركتها و... (برای مثال، همچون عرضه كنندة بنزین، معاینة فنی خودروها، پالایشگاه، راه و ترابری، شهرداری ها، دارندگان خودرو و... ) بپردازیم، موارد دیگر انرژی نیز در ابعاد گوناگون جهت تسهیل در امور و نوع مورد استفادة آن نقش اساسی دارند. لازم دانستم در خصوص تبیین حقوق فرد به فرد ملت كه اهمیت والایی دارد و شامل همة ملتها نیز می تواند باشد، با تبیین چندی از دیدگاههای خود باعث ارایة راهكار و نتیجة عالی برای این مهم حاصل آید. این دیدگاهها عبارتند از: تبلیغات؛ یعنی مدیریت سرمایه برای استفادة بهینه از زمان و امكانات هستی جهت دست یافتن به كمالات انسانی در راه رسیدن به خدا؛ ملتی در عرصه های مختلف موفق است كه تمام سیاستهای اقتصادی، اجتماعی و... خود را بر مبنای تعلیم و تربیت در نیل به كمالات انسانی قرار دهد؛ ملتی در تعلیم و تربیت موفق است كه در قیمت دادن به محصولات و خدماتش از مستضعفان و محرومان غافل نباشد؛ انتخاب؛ یعنی آموختن معیارها جهت دست یافتن به كمالات انسانی در راه رسیدن به خدا؛ البته، در مرحلة نخست یك اندیشمند و محقق از چنین دیدگاههایی در خصوص حقوق فرد به فرد ملت راهكار و نتیجة عالی به دست می آورد، و با توجه به دقت و درك یكایك ملت (به عبارتی همة ملتها) در دستیابی به این راهكار و نتیجة عالی نیز نایل می گردند، و هر كدام در شرح وظایف موارد فوق و دیگر موارد در حفظ حقوق خود و دیگران خودبخود ایفای نقش خواهند كرد (ایفای نقش مسئولیت پذیری در قبال حقوق خود و دیگران) با عنایت به خدای بزرگ اینجانب حق كلام را به طور كلی و كامل ادا نموده ام، در این خصوص شما چه پیشنهادی ارائه می كنید.

حسینی،مقدمه ای در بعد زمان و مكان بر كتاب نظام هدفمند،صفحه12-15
nezamehadafmand
nezamehadafmand

الثور
الديك
شمع های روشن : 4
جایگاه : 142482
شهرت : 0
زاد روز : 1969-04-21
آدرس پستي : hosayni1969@gmail.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه