رهنمودهای استاد فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی| دانای اُرُدیستهای جهان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
معرفی سایت

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
»  10 Motivational and Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani - Life and Success
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:12 pm من طرف serendipiti

»  5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:11 pm من طرف serendipiti

» 6 Mind-Blowing Quotes By The The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالأربعاء فبراير 10, 2021 12:10 pm من طرف serendipiti

»  The Famous Quotes - Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:45 am من طرف mehran

»  Beautiful Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes To Achieve Peace in Your Life
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:44 am من طرف mehran

»  Uncommon Quotes from Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Can Change Your Life
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:42 am من طرف mehran

»  35 Inspirational Quotes On Patience by Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:41 am من طرف mehran

»  46 Inspirational Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Portray The Positive Aspects Of Life
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:40 am من طرف mehran

»  68 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That Will Help You When The Spirit Is Willing But The Flesh Is Weak
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالأحد فبراير 07, 2021 10:39 am من طرف mehran

» 22 Notable Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Might Reorient Your Line Of Thought
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:10 pm من طرف mehran

»  46 Thought-Provoking The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes You Must Know
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:09 pm من طرف mehran

»  35 Powerful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes & Life Lessons To Stay Ahead
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:08 pm من طرف mehran

»  66 Enlightening quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Broaden Your Worldview
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:07 pm من طرف mehran

»  48 Enlightening Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani For A Better World
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  43 Inspiring Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Serve As Food For Thought
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالسبت فبراير 06, 2021 1:06 pm من طرف mehran

»  6 Insightful The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes That You Must Share
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:50 am من طرف mehran

»  27 Thought-Provoking Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani On Children, Learning And Psychology
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:49 am من طرف mehran

»  78 Great Quotes By The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani, The Author Of The Red Book
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالسبت فبراير 06, 2021 11:48 am من طرف mehran

»  50 TIMELESS Philosophical Quotes By Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:38 am من طرف mehran

»  7 inspirational quotes of Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Emptyالجمعة فبراير 05, 2021 10:36 am من طرف mehran

كساني كه Online هستند
در مجموع 5 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 5 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 49 و در تاريخ الثلاثاء فبراير 13, 2024 3:21 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
شکوفه
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Vote_rcapپایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Voting_barپایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Vote_lcap 
serendipiti
پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Vote_rcapپایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Voting_barپایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Vote_lcap 
mehran
farimah
raazi
hadi
nahid
امیر
donia
سروناز

پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد

پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد  Empty پایه‌ مجسمه شهریار هم غیب شد

پست من طرف شکوفه الأربعاء أكتوبر 12, 2011 6:37 pm

مجسمه نیم‌تنه «استاد شهریار» اثر علی قهاری که در کنار مجسمه‌های کمال‌الملک در بوستان دانشجو و مقابل ساختمان تئاتر شهر نصب شده بود،‌ توسط دزدان در سال گذشته به سرقت رفت.
بیش از یک سال از ربودن مجسمه شهریار در پارک دانشجو می‌گذرد. نه تنها بدل این مجسمه ساخته نشد؛ بلکه ابتدا شناسنامه و سپس پایه مجسمه هم مفقود شد.

به گزارش فارس، مجسمه نیم‌تنه «استاد شهریار» اثر علی قهاری که در کنار مجسمه‌های کمال‌الملک در بوستان دانشجو و مقابل ساختمان تئاتر شهر نصب شده بود،‌ توسط دزدان در سال گذشته به سرقت رفت.

بعد از جریان سرقت سریالی تعدادی از مجسمه‌های شهر تهران، مسئولان شهری تصمیم گرفتند مجسمه‌های بدل از جنس فایبر گلاس با روکش برنز ساخته و جایگزین مجسمه‌های سرقتی کنند.

اما نکته قابل توجه در مورد مجسمه شهریار این است که نه تنها بدل این مجسمه ساخته نشد؛ بلکه ابتدا شناسنامه و سپس پایه آن هم مفقود شد.

اوایل سال گذشته مجسمه «ستارخان» واقع در خیابان ستارخان اثر شهریار ضرابی،‌ «باقرخان» واقع در خیابان شهرآرا اثر شهریار ضرابی، صنیع‌ خاتم واقع در پارک ملت اثر حمید شانس، دو مجسمه در خانه هنرمندان ایران از آثار محمد مددی و فاطمه امدادیان، «استاد شهریار» در مقابل تئاتر شهر اثر علی قهاری ، دو مجسمه «شریعتی» در پارک شریعتی اثر حمید شانس و «مادر و فرزند» اثر هژبر ابراهیمی واقع در شهرک غرب و مجسمه ابن‌سینا، نظامی گنجوی، دادمان، استاد معین و مجسمه پارک استقلال به سرقت رفت و تا این لحظه سارق یا سارقان این مجسمه‌ها یافت نشده و هنوز سرنوشت مجمسه‌های تهران در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

مسئولان شهری بعد از ربودن مجسمه‌ها اعلام کردند از برخی از سرقت‌ها فیلمی موجود است و این فیلم در اختیار پلیس قرار گرفته است با وجود این سرنخ باز هم سارقی تاکنون یافت نشده است.

البته برخی از مسئولان معتقد بودند که این سرقت‌ها به صورت سازمان یافته است. محمدباقر قالیباف شهردار تهران با تأکید بر این موضوع که شهرداری مسئول امنیت شهر نیست، تصریح می‌کند: نگهبان‌های پارک‌ها باید حساسیت بیشتری داشته باشند و این موضوع نیز در حال پیگیری است.

وی در ادامه می‌گوید: نیروی انتظامی اطلاعات خوبی در این زمینه به دست آورده است.

شهردار تهران تصریح می‌کند: دزدیدن مجسمه‌ها اقدامی سازماندهی شده است و سارقان به صورت باندی عمل کرده‌اند.

شهرداری تهران بعد از سرقت مجسمه‌ها اقدام به نصب مجسمه‌های جدیدی از جنس فایبر گلاس با روکش برنز کرد و جایگزین مجسمه‌های اصلی مجسمه‌های بدلی شد.

محمد جواد شوشتری مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: موضوع سرقت مجسمه‌ها را پیگیری می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که جایگزین مجسمه‌های ربوده شده مجسمه‌های بدلی از جنس فایبر گلاس شده است، گفت: به دلیل اینکه می‌خواستیم مجسمه‌ها را سریع جایگزین کنیم تا مردم بدانند که ما مخالف مجسمه نیستیم از جنس فایبرگلاس آنها را ساختیم.

به گزارش فارس، بیش از یک سال از سرقت مجسمه‌های شهر تهران می‌گذرد و مسئولان شهری در برخی جاها مجسمه‌های جدید را جایگزین مجسمه‌ها ربوده شده کردند اما جایگزین برخی از مجسمه‌ها مانند شهریار نه تنها مجسمه‌ای گذاشته نشد بلکه پایه مجسمه هم غیب شد.
شکوفه
شکوفه
Admin

الجوزاء
الحصان
شمع های روشن : 757
جایگاه : 171578
شهرت : 184
زاد روز : 1990-06-10
آدرس پستي : تهران

https://2015.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل